https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

آمادگی موزه بریتانیا برای برپایی نمایشگاه در ایران

تاریخ ثبت : 29 آذر 1396 صفحه اصلی  »  وبلاگ  »  اخبار گردشگری  »  آمادگی موزه بریتانیا برای برپایی نمایشگاه در ایران
آمادگی موزه بریتانیا برای برپایی نمایشگاه در ایران آمادگی موزه بریتانیا برای برپایی نمایشگاه در ایران

هارتوینگ فیشر، رئیس موزه بریتانیا، در بازدید از موزه ملی ایران، برای برپایی نمایشگاه آثار موزه بریتانیا در ایران، ابراز علاقه ‌مندی کرد. وی با همراهی دکتر وستا سرخوش (کرتیس)، پژوهشگر بخش مهر، مدال و سکه موزه بریتانیا، از قسمت های مختلف موزه ایران از جمله بخش های: باستان، دوران اسلامی و نمایشگاه «ارمنستان و ایران، خاطره یک سرزمین» بازدید کرد.

رئیس موزه بریتانیا درباره محتوای آثاری که در موزه ملی ایران به نمایش درآمده، بیان کرد: هرچند نخستین ‌بار است که از کشور ایران بازدید می‌کنم، ولی در واقع انتظار مشاهده چنین گنجینه ارزشمندی را نداشتم. تنوع سبک‌ های هنری، غنا و ادوار تاریخی موجود در موزه ملی ایران، به شدت من را تحت تأثیر قرار داده است. همچنین وی گفت: آثار ارزشمند موزه ایران و توالی تاریخی آن از دوران پارینه ‌سنگی تا پایان دوره قاجار، دانشگاهی برای شناخت، مطالعه و تدریس فرهنگ، هنر و تاریخ ایران ‌زمین است و تاریخ این کشور را باید در موزه ملی ایران آموخت.

مدیر موزه ملی ایران با ابراز خوشحالی از بازدید دقیق، مفصل و علاقه ‌مندانه مدیر موزه بریتانیا تصریح کرد: خوشبختانه، تلاش‌های کارکنان موزه ملی ایران مثمر ثمر بوده و امروزه این موزه از نظر سطح کیفی به استانداردهای بین‌المللی نزدیک شده است. ارتقا کیفی موزه ملی ایران، این امکان را بوجود آورده تا این موزه میزبان نمایشگاه کشورهای مختلفی از جمله: ارمنستان، ایتالیا، فرانسه (لوور)، کره جنوبی و در آینده نه چندان دور، برای دومین بار _پس از نمایشگاه استوانه کوروش_ میزبان موزه بریتانیا باشد.


پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi