https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

نصب دروازه اصلی ارگ بم

تاریخ ثبت : 08 دی 1396 صفحه اصلی  »  وبلاگ  »  اخبار گردشگری  »  نصب دروازه اصلی ارگ بم
نصب دروازه اصلی ارگ بم نصب دروازه اصلی ارگ بم

افشین ابراهیمی، مدیر پایگاه جهانی منظر فرهنگی ارگ بم گفت: در چهاردهمین سالگرد زلزله بم، دروازه چوبی اصلی و خاطره ‌انگیز ارگ بم نصب و با حضور مسئولان کشوری از آن رونمایی شد.

وی درباره آخرین وضعیت ارگ تاریخی بم و منظر فرهنگی آن بعد از گذشت ۱۴ سال از زلزله عنوان کرد: منظر فرهنگی بم که در سال 1383 به ثبت جهانی رسیده، حدود 23 هزار هکتار می باشد که شامل: قنات‌، محوطه باستانی، نخلستان و آثار تاریخی دیگری است که ارگ بم، ۱۹ هکتار از این محدوده را در بر گرفته است. در این مدت 14 سال، هم در حوزه پژوهش مرتبط با مرمت و هم در حوزه مرمت و حفاظت، اقدامات موثری انجام شده است. هر چهار حصار ارگ بم، مورد مرمت قرار گرفته که البته این به معنای بازسازی کامل نیست و فقط بحث ارتقای وضعیت مطرح است و همچنین هر سه دروازه ارگ هم مرمت شده است.

ابراهیمی افزود: این دروازه چوبی اصلی، برای مردم بسیار خاطره ‌انگیز بوده و بر همین اساس، برای ساخت این اثر از‌‌ همان در قبلی که تخریب شده بود الهام گرفته شد و مطابق‌‌ با همان ساخته شد. همچنین با مرمت بازار، تکیه، مسجد پیامبر، زیارتگاه و بسیاری از آثار دیگر، منظره ارگ، چهره جالب توجهی به خود گرفته است.


پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi