معرفی بهترین هتل های یزد | رزرو اینترنتی تور و هتل های یزد - راهنمای سفر به یزد

با ما تماس بگیرید : 035 3728 3090

رزرو هتل یزد

رزرو تور یزد

رزرو وسيله نقليه

هتل ارگ جدید یزد

معرفی بهترین هتل های یزد

تاریخ ثبت : 23 دی 1396 صفحه اصلی  »  وبلاگ  »  سفر به یزد  »  معرفی بهترین هتل های یزد
معرفی بهترین هتل های یزد معرفی بهترین هتل های یزد

یزد اولین شهر خشت خام جهان، تنها شهری که جای جای آن را خانه‌های خشتی اشراف نشین فرا گرفته است، خانه هایی که معماران آن کوچکترین ریزه کاری ها را هم در نظر گرفته و شکوه تاریخ را به رخ بیننده ها کشیده اند. تمامی خانه ها در جهت قبله ساخته شده‌ تا با این جهت گیری، فضاهای تابستانی و اتاق‌های زمستانی به شیوه ای مفید و خاص کویر، دور تا دور حیاط مرکزی قرار بگیرند.
در معماری خانه های یزد، حیاط مهم ترین و اصلی ترین فضا است که در مرکز خانه قرار دارد. حوض آب در وسط حیاط و باغچه ها گِرداگرد آن با درختانی سازگار با کویر همچون انگور، انجیر، انار و پسته است که در حین تامین سر سبزی خانه، سایه سار و خنک ساز هوا نیز هستند.
امروزه مردمان اصیل یزد برای حفظ و آشنا کردن گردشگران دیار ایران زمین با این خانه های تاریخی که جزو جاذبه های دیدنی یزد هستند و هر کدام در زمانی نه چندان دور جایگاه اشراف و افراد شاخص یزد بوده، آن را به هتل های سنتی زیبا تبدیل کرده اند تا ما هم بتوانیم طعم لذیذ آسایش و شکوه زندگی گذشتگان را با جان و دل چشیده و لحظه ای کوتاه در رویای خوش قدیم سیر کنیم. در اینجا بهترین هتل های یزد را معرفی می کنیم؛ به امید اینکه گردشگران گرامی بتوانند بهترین اقامت را در یزد جهانی تجربه کنند.

 

 

هتل باغ مشیرالممالک یزد ، اولین هتل باغ ایرانی با معماری سنتی ولی مجهز


هتل باغ مشیرالممالک یزد ، هتل سنتی 4 ستاره در بافت تاریخی یزد و یادگار عهد قاجار است که در فهرست آثار ملی ثبت شده است. این هتل باغ با وسعت 1300 متری خود، جوی های روانی دارد که در زیر درختان سر به فلک کشیده و گل های رنگارنگ دهلیزهای پر پیچ و خم‌، صدای شرشر آب را به گوش می رساند و با حوض و فواره های حیاط، دست در دست هم داده و باغی رویایی را در دل شهری کویری ساخته اند. با رزرو هتل مشیرالممالک می توان در اتاق های سنتی آن که سقف های آجری مدور و دیوارکوب های سفال میبد و پنجره های چوبی رنگارنگ دارد، خوابی شیرین را تجربه کرد.
هتل باغ مشیرالممالک به تمامی اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری یزد نظیر باغ دولت آباد، امامزاده سید جعفر، کویر دلنشین و دنج پشت بلوار جمهوری یزد، مراکز خرید لوکس و ... قابل دسترس است.

 

 

هتل فهادان یزد ، اولین هتل موزه ایران دارای گنجینه های تاریخی و قدیمی


هتل فهادان یزد معروف به هتل موزه فهادان یکی از 4 هتل زنجیره ای مهر یزد است که در قلب کوچه پس کوچه‌های بافت تاریخی فهادان یزد قرار دارد. این هتل سنتی یادگاری از معماری دوران زندیه و اولین هتل موزه ایران است. رزرو هتل فهادان به مفهوم اقامت در یکی از 28 اتاق 5 دری و 3 دری با 75 تخت  این هتل و دیدن اتاق شاه نشین آن با 2 بادگیر اختصاصی، گنجینه های آثار تاریخی و زیبایی های این بنای شگفت انگیز است. بنایی که مدت زمانی دفتر کنسول گری اقتصادی برخی از کشورهای اروپایی همچون فرانسه و آلمان در منطقه، بوده و هم اکنون نیز به ثبت تاریخی رسیده است. هتل موزه فهادان 3 حیاط نارنجستان، عمارت کلاه فرنگی و حیاط اصلیِ دارد که میراث تاریخی این خانه نظیر یک تالار بزرگ با بادگیری فعال، چاه خانه، سرداب و قنات را به ارث برده است. 
هتل فهادان نزدیک به اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری یزد از قبیل زورخانه ابوالفضل، خانه لاری ها، خانه ملک زاده، مسجد جامع و ... است.

 

 

هتل داد

 

هتل داد یک هتل لوکس 4 ستاره در بافت تاریخی یزد است که بنای ساختمان آن در سال ۱۳۰۷ یعنی زمانی بیش از یک قرن به همت حاج عبد الخالق داد ، با کاربری مهمانپذیر و حمل و نقل کالا گذاشته شده است. در سال 1386 با هدف حفظ هویت تاریخی بنا، حاج محمد حسن داد آن را با 86 اتاق، 2 سوئیت و 188تخت بازسازی نمود و در لیست بهترین هتل های یزد قرار دارد. در هتل داد ، پیوند آب و خاک بنایی ساخته است ماندگار و باشکوه که در دل خود بازی رنگ و نور به راه انداخته و جلوه های زیبا و هنرمندانه معماری را در مقابل بینندگان مشتاق جاذبه های گردشگری یزد نهاده است.
هتل سنتی داد نزدیک به اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری یزد همچون آتشکده زرتشتیان ، مجموعه امیرچخماق ، بازارهای سنتی یزد ، موزه آب و ... واقع شده است.

 

 

هتل ارگ جدید یزد


هتل ارگ جدید یزد یکی از بهترین هتل های یزد ، هتلی 4 ستاره و لوکس با سبک معماری و امکاناتی مدرن در بافت جدید یزد است. سال افتتاح آن 1391 است. تالارهای مختلف آن با چیدمانی متفاوت و متنوع، سخنگوی زیبایی خاص این هتل مدرن و باشکوه هستند. هتل ارگ جدید یزد از سری هتلهای یزد در محیط دنج و آرام و به دور از هیاهوی شهری است که با رزرو یکی از  64 باب اتاق یا 4 سوئیت vip آن می توان آرامش و خوابی راحت را به خوبی حس کرد و با دیدن منظره کوه های مرتفع شیرکوه، دل را به طبیعت گره زد و ساعت ها به خیالی خوش رفت.
از مزایای اقامت و رزرو هتل ارگ یزد این است که در لیست بهترین هتل های یزد قرار دارد و به جاذبه های گردشگری یزد همچون  برج سکوت ، دخمه تاریخی یزد، پارک آزادگان صفاییه و ... نزدیک است که به راحتی قابل دسترس هستند.

 

 

هتل سنتی خوان دوحد یزد


هتل سنتی خوان دوحد یزد ، یک هتل سنتی با 700 متر وسعت است که مربوط به عهد قاجار می باشد. این هتل در بافت تاریخی یزد قرار دارد که پس از بازسازی در سال 1393 افتتاح شده است. هشتی بزرگ هتل سنتی خوان دوحد یزد ، به حیاط صبحانه سرا و 3 حیاط تو در توی این هتل تماشایی راه دارد و اتاق های هتل را دور هم گرد آورده و منظم کرده است. دیوارهای کاهگلی با گچکاری های هنرمندانه، در و پنجره های چوبی سنتی اتاق ها با انواع قاب و ظروف سفالی و چراغ های سنتی، همه و همه یادگار ایام دور هستند تا ما را به گذشته و اصالت باشکوهمان پیوند دهند. 
رزرو هتل خوان دوحد امکانی است برای بازدید راحت جاذبه های گردشگری یزد نظیر امیرچخماق، موزه آب، بازارهای سنتی، بقعه سید رکن الدین، مسجد جامع، مسجد حظیره و ...

 

 

هتل فاضلی یزد


هتل فاضلی یزد ، هتل سنتی 3 ستاره در بافت تاریخی یزد با 800 متر وسعت است. از نظر قدمت به 2 دوره تاریخی صفویه و قاجاریه می رسد. خانه فاضلی یزد در سال 1392 بازسازی و در سال 1395 به عنوان هتل افتتاح شد. هتل فاضلی یزد ، خانه ای 3 طبقه با در و پنجره های قرینه روبروی هم و 2 بادگیر کوچک و بزرگ در پشت بام است که نظاره نمای زیبای مسجد جامع و بافت تاریخی شهر یزد را به همراه دارد و اصالت و قدمت خانه را یادآوری می کنند. صفای طبیعت هتل فاضلی یزد را حوض آبی با باغچه های گل سرخ و صورتی در وسط عمارت تامین می کند که روح و زندگی را به این خانه بخشیده است.
رزرو هتل فاضلی یزد با 16 اتاق 44 تخته سنتی و مدرن به منزله بازدید آسان از جاذبه های گردشگری و اماکن تاریخی یزد همچون خانه لاریها ، مسجد جامع ، بازارهای سنتی یزد ، زندان اسکندر ، موزه مارهای سمی ، موزه سکه حیدرزاده و ... است.

 

 

هتل کهن کاشانه یزد


هتل کهن کاشانه یزد ، هتل سنتی 2 ستاره با سبک معماری گذشتگان در قلب بافت تاریخی یزد ، منزل شخصی آقای تسلیم بوده که پس از مرمت در سال ۱۳۸۳ با کاربری هتل سنتی افتتاح شد. رزرو هتل لوکس کهن کاشانه یزد به منزله اقامت در یکی از ۱۶ اتاق ۴۵ تخته و تماشای جاذبه هایی دیدنی آن نظیر پایاب قنات و پشت بامی مشرف به منظره ی زیبای بادگیرهای شهر کویری یزد می باشد. حوض این خانه هم پیرو سبک معماری خانه های کویر، عمق کمی دارد تا گستردگی و سطح آب را افزایش داده و موجب کاهش خطر سقوط و خفگی بچه ها شود، این است یکی از ریزه کاری های شکوه معماری گذشتگان باهوش ما.
هتل کهن کاشانه یزد یک هتل نزدیک به اماکن تاریخی همچون خانه لاری ها، بقعه دوازده امام، موزه سکه و مردم شناسی، زندان اسکندر و مسجد جامع است.

 

 


پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad Samandehi