https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

اعطای نشان ملی مرغوبیت به محصولات صنایع‌دستی استان یزد

تاریخ ثبت : 13 اسفند 1396 صفحه اصلی  »  وبلاگ  »  اخبار گردشگری  »  اعطای نشان ملی مرغوبیت به محصولات صنایع‌دستی استان یزد
اعطای نشان ملی مرغوبیت به محصولات صنایع‌دستی استان یزد اعطای نشان ملی مرغوبیت به محصولات صنایع‌دستی استان یزد

در چهارمین دوره از برنامه داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی، 4 اثر از آثار هنرمندان استان یزد، به کسب این نشان مزین شدند.
در این برنامه داوری، 48 اثر از 29 هنرمند استان در تاریخ 12 شهریورماه سال جاری، مورد داوری اولیه قرار گرفته بود که در پایان مرحله اول داوری، 20 اثر از 15 هنرمند، برای داوری نهایی برگزیده شد و به ستاد مرکزی ارسال گردید.
 محمدرضا دهقان، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان یزد، در این باره گفت: داوری نهایی در نیمه دوم بهمن ماه و با حضور داوران کشوری برگزار شد که 4 اثر از یزد، موفق به اخذ نمره قبولی و دریافت نشان ملی مرغوبیت شدند.
وی در ادامه افزود: محصولات معرفی شده جهت اخذ این نشان می بایست دارای دو پیش‌ شرط احترام به محیط‌ زیست (عدم ایجاد آلودگی زیست‌ محیطی در تمام مراحل تولید) و مسئولیت اجتماعی (رعایت حق مؤلف و سازنده) باشند؛ علاوه ‌بر این، محصولات بایستی دارای اصالت، نوآوری در طرح، نقش و فرم، مرغوبیت، کیفیت و برخوردار از بسته‌ بندی و شناسنامه شاخص اثر باشند.

 


پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi