https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

تجربه شیرین چهارشنبه سوری امسال با سفرهای رادینا

تاریخ ثبت : 24 اسفند 1396 صفحه اصلی  »  وبلاگ  »  سفر به یزد  »  تجربه شیرین چهارشنبه سوری امسال با سفرهای رادینا
تجربه شیرین چهارشنبه سوری امسال با سفرهای رادینا تجربه شیرین چهارشنبه سوری امسال با سفرهای رادینا

عید نوروز، یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از ایران باستان است که مژده دهنده فصل شکفتن است. ایرانیان همواره از دیرباز به برگزاری جشن های باستانی و بزرگداشت این آیین ها می پرداخته اند.

یکی از جشن های زیبای مردمان ایران زمین، جشن شب چهارشنبه سوری است که طبق آیین باستان برای این مراسم، در شب آخرین چهارشنبه سال، با گرد آمدن مردم به دور هم، آتش بزرگی بر پا می کردند و با خواندن اشعاری ساده و دل انگیز از روی آتش می‌پریدند و با سوزاندن غصه هایشان به استقبال سالی نو می رفتند.

 

 

 

جشن چهارشنبه سوری ، سفرهای رادینا

شرکت گردشگری سفرهای رادینا ، طبق روال گذشته که در برگزاری رویدادها و مراسم های شاد و مناسبتی پیش قدم بوده ، در راستای پاسداشت سنت های گذشتگان و همچنین آشنا نمودن گردشگران خارجی با رسومات سنتی ایران، مراسم جشن چهارشنبه سوری را تدارک دید که با حضور جناب آقای کوچک زاده، معاونت محترم گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد و برخی دیگر از چهره های علمی و فرهنگی در تاریخ 22 اسفندماه 96 در مجتمع تفریحی گردشگری باغ ارم برگزار گردید.

در این جشن باستانی، علاوه بر 300 نفر میهمان داخلی، 25 توریست از کشورهای تونس و آلمان نیز حضور داشتند که از نزدیک با یکی از رویدادها و جشن های ایرانیان آشنا شده و پا به پای مردم در اجرای آیین های مرسوم این شب شرکت کردند.

لازم به ذکر است برای برگزاری این جشن باشکوه، ویژه برنامه هایی نظیر: مراسم نور افشانی، پریدن از روی آتش، اجرای موسیقی زنده جنوبی و آوازهای اصیل ایرانی و یزدی و همچنین پذیرایی با غذاهایی سنتی و محلی همانند شولی یزدی در نظر گرفته شده بود تا حتی الامکان مراسم به شیوه سنتی و اصیل برگزار گردد.

 با کمال افتخار اعلام می داریم که شبی خاطره انگیز را در یادها ماندگار ساختیم.
خاطره انگیزترین لحظات را با رادینا تجربه کنید...

جشن چهارشنبه سوری ، سفرهای رادینا

جشن چهارشنبه سوری ، سفرهای رادینا

جشن چهارشنبه سوری ، سفرهای رادینا


پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi