https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

اعلام شرایط جدید دریافت ارز مسافرتی

تاریخ ثبت : 23 فروردین 1397 صفحه اصلی  »  وبلاگ  »  اخبار گردشگری  »  اعلام شرایط جدید دریافت ارز مسافرتی
اعلام شرایط جدید دریافت ارز مسافرتی اعلام شرایط جدید دریافت ارز مسافرتی

بانک مرکزی ایران ، شرایط جدید دریافت ارز مسافرتی را اعلام نمود. از این رو بانک مرکزی اعلام کرد که در راستای اجرای تصمیم اتخاذ شده در 20 فروردین 97 که توسط ستاد اقتصادی دولت مبنی بر یکسان سازی نرخ ارز با قیمت 42000 ریال برای هر دلار که در جهت تثبیت بازار ارز اتخاذ شد، اطلاعیه این یکسان سازی نرخ ارز درباره نحوه تأمین ارز مسافرتی، دانشجویی و درمانی بدین شرح می باشد:
1.  ارز مسافرتی برای یک بار مسافرت در سال به اندازه 1000 یورو یا معادل آن به سایر ارزها، به مسافران در مرزهای خروجی هوایی پرداخت می گردد. مقدار ارز مسافرتی پرداختی به مسافران هوایی به کشورهای مشترک المنافع و کشورهای هم مرز به غیر از عراق، 500 یورو یا معادل آن به سایر ارزها است.
2.  متقاضیان برای ارز مسافرتی، موظف به ارائه گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران، ویزای کشور مقصد (کشورهای نیازمند به ویزا)، بلیط هواپیما و رسید پرداخت عوارض خروج از کشور به بانک ملی هستند.
3.  متقاضیان می بایست نسبت به پرداخت معادل ریالی ارز مسافرتی به شعب منتخب بانک ملی اقدام نموده و سند حسابداری / رسید آن را در مقابل دریافت کنند.
4. پرداخت ارز مسافرتی در باجه بانک ملی مستقر در مبادی خروجی _ پس از باجه کنترل گذرنامه_ و در مقابل، ممهور کردن گذرنامه متقاضی و دریافت سند حسابداری / رسید انجام می گیرد.
5. ترتیبات و میزان پرداخت ارز به زائران عتبات عالیات بعد از هماهنگی با سازمان حج و زیارت اطلاع رسانی می شود.
6.  تأمین ارز دانشجویی و درمانی با رعایت مجموعه مقررات ارزی از طریق بانک های سامان و تجارت کمافی السابق ادامه می یابد.

 


پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi