https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

افتتاح اولین موزه مجازی فرش‌ ایران

تاریخ ثبت : 28 اردیبهشت 1397 صفحه اصلی  »  وبلاگ  »  اخبار گردشگری  »  افتتاح اولین موزه مجازی فرش‌ ایران
افتتاح اولین موزه مجازی فرش‌ ایران افتتاح اولین موزه مجازی فرش‌ ایران

نخستین تالار موزه مجازی فرش های تاریخی و هنری ایران همزمان با هفته میراث فرهنگی، در وبسایت پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور قرار گرفت.
در این موزه فرش، برای علاقمندان آثار موزه‌ای، شرایطی فراهم می‌شود که بدون‌ حضور فیزیکی در مـوزه‌ها بتوانند از طریق‌ شبکه‌های ارتباطی به بخشی از محتوای مجموعه‌های فرهنگی و تاریخی موزه‌ها و همچنین کاخ موزه‌های مختلف دسـترسی پیدا کنند و نیز از نقاط مختلف جهان به گردشگریِ هنری و فرهنگی در دنیای مجازی بپردازند.

شکوفه مصباحی، مسئول گروه پژوهشی حفاظت و مرمت فرش پژوهشکده میراث فرهنگی افزود: این طرح به متولیان موزه‌ها این امکان را می‌دهد که از شیوه‌های نوین معرفی، مستندنگاری و نمایش آثار بهره برده و فرش‌های خود را به دور از محدودیت محیطی، نمایشگاهی و انتقال آثار، در فضای مجازی برای تعداد بیشتری از مخاطبان به نمایش بگذارند و برای پژوهشگران و علاقمندان امکان تفحص و دسترسی آسان را فراهم آورند.
مصباحی ضمن اشاره به مطرح شدن ایده‌ اولیه‌ موزه‌ مجازی فرش از طریق رئیس ایکوم ایران، تصریح کرد: هم اینک تالار نخست این موزه با نام مشاهیر و پادشاهان طراحی شده که برای بازدید عموم ارائه گردیده است.

 


پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi