https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

در اردکان کجا اقامت کنیم؟

تاریخ ثبت : 20 خرداد 1397 صفحه اصلی  »  وبلاگ  »  سفر به یزد  »  در اردکان کجا اقامت کنیم؟
در اردکان کجا اقامت کنیم؟ در اردکان کجا اقامت کنیم؟

بهترین هتل های اردکان کجاست؟

شهرستان تاریخی اردکان یکی از قدیمی ترین شهرهای استان یزد و مربوط به قرن هشتم هـ . ق است که در قدیم، در محلی به نام زردک قرار داشته و همچنان دیوارهای تاریخی آن پا برجاست.

بعد از تعیین محل جدید شهر اردکان ؛ اولین بنا در محل میدان قلعه فعلی و سپس مسجد جامع اردکان ، چهار سوق ، بازار بزرگ و حمام بازار ساخته شد. همچنین خانه های بزرگ و زیبا در کنار آنها و میان کوچه پس کوچه های خشت و گلی اردکان سر برآورده اند، خانه هایی که امروزه اکثر آنها به موزه های تاریخی یا هتل های سنتی زیبا تبدیل گشته و شکوه و اصالت این دیار را به رخ همگان می کشند.

هتل سنتی خالو میرزا عقدا

هتل سنتی خالو میرزا عقدا ، خانه ای 800 ساله و متعلق به دوره ایلخانیان می باشد که برای ورود به آن باید از 3 پله و سپس یک نیم پله بالا رفت تا به لابی منتهی به حیاط خانه خالو میرزا اردکان رسید. حیاطی خشتی، در 2 طبقه با طاقچه های گنبدی در زیر یک سقف آهنی قرار گرفته که سایه انداز حوض و باغچه های کوچک اطراف آن است. این هتل، 4 ایوان با 4 صفه دارد. رستوران هتل با ظرفیت 40 نفر نیز در ایوان جنوبی قرار گرفته که نقش رستوران، سالن صبحانه خوری و کافی شاپ را بر عهده دارد. هتل سنتی خالو میرزا عقدا دارای 10 باب اتاق 2، 4، 5 و 6 تخته با سقف های هشتی مانند کاهگلی هم می باشد که 5 باب آن، مجهز به کرسی است.

اماکن گردشگری و تاریخی نزدیک به هتل سنتی خالو میرزا عقدا اردکان شامل مسجد جامع عقدا ، کاروانسرای عقدا ، آتشکده پیر سبز و زیارتگاه چک چک ، منارجنبان خرانق ، برج خواجه نعمت و ... می شود.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و رزرو، به صفحه هتل سنتی خالو میرزا عقدا مراجعه کنید.

هتل سنتی خالو میرزا عقدا

اقامتگاه بوم گردی انار عقدا

اقامتگاه بوم گردی انار عقدا خانه ای سنتی و ۲ طبقه است که یک هَشتی زیبا، اولین ورودی آن و به عنوان پذیرش خانه می باشد. حیاط خشتی اقامتگاه انار عقدا روبروی پذیرش قرار دارد؛ حیاطی پُر گل که تخت و صندلی های سنتی با در و پنجره های چوبی و کفپوش های آجری، اصالت آن را حفظ کرده اند. یک تالار در میان ۲ اتاق و بادگیر بلند بالای خانه، به همراه ۴ باب دیگر از اتاق های سنتی اقامتگاه بومگردی انار عقدا نیز داخل حیاط قرار گرفته اند. همچنین 4 اتاق هم در طبقه دوم و قرینه اتاق های پایین، زیباساز این خانه با عظمت شده اند. فضای پشت بام هتل بومگردی انار عقدا اردکان ، شامل رستوران و 3 اتاق دیگر می شود که مکانی دنج برای تماشای بافت تاریخی شهر جهانی یزد می باشد.

اقامتگاه بومگردی انار عقدا اردکان به جاذبه های گردشگری و مکان های تاریخی اردکان نظیر موزه مردم شناسی اردکان ، مسجد جامع عقدا ، کاروانسرا عقدا ، خانه خالو میرزا ، موزه فرش اردکان ، کمپ ریگ زرین  و ... نزدیک است.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و رزرو، به صفحه اقامتگاه بوم گردی انار عقدا مراجعه کنید.

اقامتگاه بوم گردی انار عقدا

اقامتگاه بوم گردی شبستان اردکان 

اقامتگاه بوم گردی شبستان اردکان ، خانه ای تاریخی و متعلق به عهد قاجار است که به خانه طباطبایی مشهور می باشد. این خانه، داخل کوچه پس کوچه های سنتی اردکان و روبروی آسیاب دژگ قرار گرفته که روی سر در کاشی فیروزه ای آن نام مجموعه اقامتی پذیرایی شبستان اردکان می درخشد. در ابتدا باید وارد هشتی اقامتگاه شبستان اردکان شد که منتهی به حیاطی دنج و پُر از اتاق های سنتی با دیوارهای کاهگلی خانه می شود. تالاری بلند بالا به همراه یک بادگیر با شکوه، تخت ها و صندلی های چوبی، آب نمایی زیبا و... روح سنتی خانه را حفظ کرده تا مکانی لذت بخش برای صرف غذا و نوشیدنی های رستوران و چایخانه سنتی اقامتگاه بوم گردی شبستان اردکان یزد باشد. یک پایاب بدون آب و کاملا سنتی هم اتاقک نشیمن بسیار خنک و مفروش خانه را شکل داده است. هتل رستوران سنتی شبستان اردکان یزد ؛ 6 اتاق 3 دری نیز دارد که تلفیقی از سنّت و مدرنیته با طاقچه های ترمه پوش و درهای چوبی شیشه رنگی است.

جاذبه های گردشگری و اماکن تاریخی نزدیک به هتل رستوران سنتی شبستان اردکان شامل بافت تاریخی اردکان ، موزه مفاخر ، آسیاب دژگ ، موزه فرش ، زیارتگاه پیرسبز ، کمپ ریگ زرین و ... می شود. 

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و رزرو، به صفحه اقامتگاه بوم گردی شبستان اردکان یزد مراجعه کنید.

اقامتگاه بوم گردی شبستان اردکان

دهکده بوم گردی فروردین اردکان

دهکده بوم گردی فروردین اردکان ، اقامتگاهی در دل دهکده توریستی فروردین با یک رستوران باغ در کنار حوضچه آب روان می باشد که درب ورودی اصلی آن، در سمت راست کاروانسرای سنگی قرار دارد. این اقامتگاه، 4 اتاق با ظرفیت 5 تا 10 نفره دارد که بسیار سنتی و با سقف ضربی می باشد. آشپزخانه و رستوران سنتی دهکده بوم گردی فروردین اردکان ، بیرون از ساختمان و مشرف به حیاط باغ و آلاچیق های سنتی است. در دهکده بوم گردی فروردین اردکان خدماتی همچون چای هیزمی، صرف نهار در چشمه کوه، صخره نوردی، کوهنوردی، ماهیگیری در استخر و... نیز ارائه می شود.

جاذبه های گردشگری و توریستی نزدیک به اقامتگاه بوم گردی دهکده فروردین اردکان عبارتند از: روستای خرانق و دربید ، کاروانسرای سنگی ، زیارتگاه پیرسبز چک چک ، چشمه آب دهکده فروردین و... .

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و رزرو، به صفحه دهکده بوم گردی فروردین اردکان مراجعه کنید.

دهکده بوم گردی فروردین اردکان

هتل باغ سرا اردکان

هتل 2 ستاره سنتی باغ سرای اردکان ، 2000 مترمربع وسعت دارد که قدمت این هتل با معماری اصیلش، به اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی می رسد. هتل باغسرای اردکان در باغی پُر از درختان تنومند و آلاچیق های زیبا قرار گرفته که فضای روح نواز، پرندگان خوش الحان و آب نماهای جالب، آن را به هتلی رؤیایی مبدّل کرده است. هتل باغ سرای اردکان در 2 طبقه دارای 6 اتاقِ 1، 2 و 3 تخته مجهز می باشد.

نزدیکیِ هتل باغسرای اردکان به جاذبه های گردشگری و تاریخیِ خانه تقدیری ، خانه حاتمی ، خانه سنایی ، مسجد جامع اردکان ، محله چرخ آب (حوض عباس) و... از دیگر ویژگی های این هتل است.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و رزرو، به صفحه هتل باغ سرا اردکان مراجعه کنید.

هتل باغ سرا اردکان

اقامتگاه بوم گردی ماه بی بی اردکان

اقامتگاه بوم گردی ماه بی بی یکی از اقامتگاه های پرطرفدار اردکان است که همانند نام زیبایش، دوست داشتنی و باصفاست. 
این اقامتگاه با دو تالار، درهای چوبی و دو بادگیر بلند قامت، شکلی کاملاً سنتی به پیرامون خود بخشیده است. دیوارهای کاهگلی این ساختمان با گچکاری های ظریفی تزئین شده و حیاط آن که برای صرف چای و دمی استراحت آماده شده، با دو باغچه و یک حوض آبی کوچک، تداعی کننده خانه باصفای مادربزرگ و دورهمی های گرم خانوادگی است.
این اقامتگاه بی نظیر دارای 8 اتاق می باشد که در مجموع ظرفیت پذیرش 40 نفر را دارد. اتاق ها نیز به شیوه نیمه سنتی تزئین شده که از همه ویژگی ها و استانداردهای یک اقامتگاه بومگردی درجه یک برخوردار می باشد.
ماه بی بی اردکان در کنار دارا بودن تمامی ویژگی های یک بومگردی سنتی، کلیه خدمات و تجهیزات رفاهی گردشگران از جمله: اینترنت، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، روم سرویس و... را به میهمانان ارائه می دهد.

اقامتگاه بوم گردی ماه بی بی اردکان

برای گشت و گذار در شهر تاریخی اردکان می توانید با استفاده از تور یک روزه اردکان به دل تاریخ سفر کنید.


پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi