https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

شکم گردی در رستوران های یزد

تاریخ ثبت : 06 شهریور 1396 صفحه اصلی  »  وبلاگ  »  سفر به یزد  »  شکم گردی در رستوران های یزد
شکم گردی در رستوران های یزد شکم گردی در رستوران های یزد

در مطالب قبلی بهترین رستوران های یزد که پیتزا های خوشمزه ای سرو می کنند و یا همبرگر ها و سوخاری های لذیذی دارند به شما عزیزان معرفی کردیم اما نوبتی هم باشد نوبت غذاهای ایرانی است. در اینجا از بهترین رستوران های یزد که غذاهای ایرانی دلچسبی دارند  نام میبریم. امیدواریم اگر به یزد آمدید این رستوران ها خاطره خوبی از یزد برای شما و خانواده تان به یادگار بگذارند. 

شکم گردی در رستوران های یزد

تالار یزد

اکثر یزدی ها معتقدند در لیست بهترین رستوران های یزد، تالار یزد شماره یک است و بس! تالار یزد که به نام موسس آن "قهوه چی" معروف است در سال 1364 توسط آقای حاج غلامعلی قهوه چی الحسینی تاسیس شده و یکی از با سابقه ترین رستوران های یزد است. آقای قهوه چی با صداقت و پشتکار خود در طی سالیان زیاد توانست لقب حاجی آشپز را در میان یزدی ها به دست آورد به همین دلیل تالار یزد با نام رستوران حاجی آشپز هم شناخته می شود. تالار یزد سالن های عروسی متعددی در کنار رستوران خود دارد و ممکن است هنگام سرو غذا صدای شادی و پایکوبی را هم بشنوید اما طعم غذاهای تالار قهوه چی آن قدر دلچسب است که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت.

شکم گردی در رستوران های یزد

با خیال راحت هرکدام از غذاهای منو حاجی آشپز را انتخاب کنید و از سفارش خود لذت ببرید. کباب کوبیده، کباب برگ و خورشت فسنجان در کنار شیرین پلو و ته چین از خوشمزه ترین غذاهای حاجی آشپز هستند. اگر می خواهید قیمه یزدی را امتحان کنید تالار قهوه چی بهترین انتخاب است. تالار یزد در بلوار جمهوری، نرسیده به دروازه قرآن یزد از شما پذیرایی می کند فقط به علت ازدحام جمعیت سعی کنید تا ساعت 1 بعد از ظهر خودتان را به آنجا برسانید.

رستوران مشیرالممالک یزد

اگر می خواهید غذای خود را در یک باغ سرسبز آن هم در دل کویر سرو کنید به رستوران مشیر اللمالک واقع در هتل باغ مشیرالمالک بروید. این هتل 3 رستوران به نام های رستوران نقاشی، رستوران باغ و رستوران یزد دارد که هر کدام از آن ها می توانند خاطره خوش را برای شما به یادگار بگذارند. هنگامی که به رستوران نقاشی وارد می شوید حس می کنید به یک مهمانی شاهانه دعوت شده اید دیوارهایی پر از نقاشی و پنجره هایی مشبک با شیشه های رنگی و دو طوطی زیبا که به زبان بی زبانی به شما خوشامد می گویند. رستوران نقاشی با انواع غذاهای ایرانی و فرنگی از میهمانان خود پذیرایی می کند.

شکم گردی در رستوران های یزد

رستوران باغ واقع در محوطه بیرونی هتل مشیراللممالک با درختانی سر به فلک کشیده و نهر آب روان شما را به دل تاریخ خواهد برد. در این رستوران می توانید غذای خود را روی تخت های چوبی میل کنید و از تماشای فواره ها و حوض های آب روان لذت ببرید. رستوران یزد هم با 150 نفر ظرفیت و سرو غذاهای محلی و نوشیدنی های سرد و گرم در خدمت شماست.
مجموعه رستوران های مشیر الممالک به دلیل کیفیت بالا و فضای زیبا و دلنشین یکی از بهترین رستوران های یزد است. هتل باغ مشیر الممالک در خیابان انقلاب، بلوار مشیرالممالک واقع شده است.

شکم گردی در رستوران های یزد

رستوران خوان دو حد 

اکثر گردشگران در سفر به یزد علاقه دارند غذای خود را در یکی از خانه های سنتی یزد میل کنند اگر شما هم از این دسته هستید سری به رستوران خوان دوحد واقع در بلوار عاصی زاده، کوچه سنگریزه بزنید. این رستوران یک خانه قدیمی خشتی است با دو حیاط، که یکی به سبک قاجار و دیگری به سبک صفوی ساخته شده است. اگر درباره اسم این رستوران تعجب کرده اید باید بگوییم حد در لهجه یزدی به معنای طرف است و یزدی ها به این طرف و آن طرف می گویند این حد و اون حد. این رستوران هم چون دارای دو حیاط در دو طرف ساختمان است به آن دوحد می گویند. در کنار حیاطی دلنشین، خوان دوحد با اتاق هایی که سبک قدیمی چیدمان شده اند از شما پذیرایی می کند. در خوان دو حد پیشنهاد ما به شما چلو کباب ، دیزی و خورشت فسنجان است و البته شولی یزدی به عنوان پیش غذا !  

شکم گردی در رستوران های یزد

رستوران گل سرخ یزد

یکی از بهترین چلو کباب های یزد در رستوران گل سرخ سرو می شود. این رستوران که در شهرک دانشگاه بلوار فردوسی قرار دارد یکی از بهترین رستوران های یزد به دلیل کیفیت بالای غذا و قیمت مناسب است. غذاهای دلچسب گل سرخ باعث شده که در اینجا هیچوقت جای سوزن انداختن نباشد! شرط انصاف نیست از رستوران گل سرخ بگوییم اما از خورشت قورمه سبزی و چلو مرغ خوشمزه آن حرفی نزنیم که می توان گفت در یزد لنگه ندارد. هنگامی که گل سرخ رفتید جای ما را هم خالی کنید.

شکم گردی در رستوران های یزد

رستوران نگین

رستوران نگین یزد با انواع غذاهای ایرانی با کیفیت، برای پذیرایی از شما و خانواده تان آماده است. این رستوران در میدان شهدای محراب قرار دارد و به دلیل قیمت مناسب و کیفیت بالا در ایام تعطیل پر از مشتری است. کباب های نگین را امتحان کنید. نوش جانتان!

شکم گردی در رستوران های یزد

رستوران سزار یزد

قبلا مفصل درباره سزار گفته ایم( اینجا). ولی نمی شود درباره بهترین رستوران های یزد صحبت کرد و نامی از رستوران سزار نبرد. این رستوران در منو خود علاوه بر غذاهای ایتالیایی، غذاهای ایرانی دلچسبی دارد که در کنار پلو قالبی همراه با ته دیگ سیب زمینی سرو می شوند.  بهترین انتخاب ها در منو غذاهای ایرانی سزار چلو کباب، ته چین و ماهیچه هستند. رستوران ایتالیایی سزار در میدان ابوذر جنب بانک صادرات واقع شده است.

شکم گردی در رستوران های یزد


پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi