https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

گنجینه فرهنگ و هنر یزد

صفحه اصلی  »  خدمات ويژه یزد  »  گنجینه فرهنگ و هنر یزد
شهر : یزد
آدرس : خیابان قیام، میدان خان، گنجینه فرهنگ و هنر یزد
راه های دسترسی : 03537283090

گنجینه فرهنگ و هنر یزد ، با مساحت و زیربنای 600 متر مربع، در بافت تاریخی شهر یزد واقع شده که با مدیریت سعیده میرشمسی اداره می شود. این بنا با قدمتی حدود هفتاد سال، متعلق به بانک شاهی، قدیمی ترین بانک استان یزد، است که پس از انقلاب و با گذشت زمان بلااستفاده مانده و در نهایت اداره ارشاد اسلامی آن را احیا نموده و رونقی دوباره به آن بخشیده است.

گنجینه فرهنگ و هنر
گنجینه فرهنگ و هنر ، وابسته به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد است که شامل بخش های مختلفی نظیر: بازارچه کتاب، گالری آثار هنرمندان و موزه هنر خوشنویسی می باشد و همچنین برگزار کننده گالری، نمایشگاه های هنری و کلاس های آموزشی است.
این موزه موقت هنرهای معاصر استان یزد ، دارای فضایی کاملا هنری و دوست داشتنی برای علاقه مندان به فرهنگ و هنر می باشد که در راستای توسعه این مجموعه، ایجاد 5 سالن نمایش در دستور کار قرار گرفته است.

گنجینه فرهنگ و هنر
همانگونه که گفته شد گنجینه فرهنگ و هنر یزد در بافت قدیمی شهر قرار گرفته و به بسیاری از اماکن تاریخی یزد نزدیک می باشد؛ چنانچه در هتل هایی نظیر هتل آنتیک ملک التجار و هتل سنتی خوان دوحد یزد اقامت دارید، علاوه بر گنجینه فرهنگ و هنر، دسترسی به مجموعه امیرچخماق و مجموعه خان یزد نیز به آسانی میسر می باشد.

پشتيبان آنلاين سايت
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi