https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

موزه تاریخ طبیعی یزد (محیط زیست)

صفحه اصلی  »  دیدنی های استان یزد  »  دیدنی های یزد  »  موزه تاریخ طبیعی یزد (محیط زیست)
شهر : یزد
آدرس : یزد، بلوار دانشجو، جنب تالار غدیر، موزه تاریخ طبیعی یزد
نوع جاذبه گردشگری : علمی
ساعت بازدید : از ساعت 8 الی 14
روز بازدید : همه روزه به جز جمعه ها و ایام تعطیل
هزینه بلیط گردشگران ايرانی : رایگان
هزینه بلیط گردشگران خارجی : رایگان

معرفی موزه تاریخ طبیعی یزد

ساختمان موزه تاریخ طبیعی یزد با متراژ ۲۰۰ مترمربع، در ۲ طبقه می‌باشد و داخل ساختمان سازمان حفاظت محیط‌زیست بلوار دانشجو یزد واقع شده است. این موزه، از سال ۱۳۸۰ هـ.ش آغاز به فعالیت کرده و پس از افتتاح رسمی در تاریخ ۱ تیرماه سال ۱۳۸۳ هـ.ش، برای بازدید در اختیار عموم قرار گرفته است.

بازدیدکنندگان در بدو ورود و حین تماشای گونه‌های نادر موزه، می‌توانند از سخنرانی‌ها و توضیحات کارشناسان محیط‌زیست در خصوص نمونه‌های موزه لذت ببرند و اطلاعاتی را درباره نقش موزه در یادگیری و آموزش جغرافیای زیستی، تنوع زیستی، طبیعت‌گردی و پرنده‌نگری، تقبیح شکار غیرمجاز، مدیریت حیات‌وحش، نقش تک‌تک افراد در حفاظت و آینده کره زمین و... کسب کنند.

گنجینه های موزه محیط زیست

موزه تاریخ طبیعی یزد، به محیط‌زیست تعلق دارد و متشکل از ۲۰۰ شیء ارزشمند از قبیل تاکسیدرمی ۱۵ پستاندار، ۱۸۹ پرنده، ۴ خزنده حیات‌وحش، حشرات مختلف و همچنین ۴۰ اسکلت، چندین جمجمه و انواعی از سنگ‌های مختلف مربوط به شهرهای استان یزد و دیگر استان‌های ایران می‌باشد.

در موزه تاریخ طبیعی یزد بر اساس نیاز و پتانسیل بازدیدکنندگان، برای سنین گروه «الف تا ج» فیلم آموزشی پخش می‌شود که البته با هماهنگی بخش آموزش و روابط عمومی، این امر صورت می‌گیرد.

گروه های بازدید کننده موزه

مراکز و گروه بازدیدکنندگان موزه محیط‌زیست، ۵ دسته هستند که شامل مراکز پیش‌دبستانی، دبستان و راهنمایی، دانشجویان، گروه مناسبت‌های زیست‌محیطی، بازدیدکنندگان اتفاقی، مسوولین و مقامات عالی استانی و سازمانی می‌شوند.

در طی ۲ سال اخیر، استقبال کودکان پیش‌دبستانی هم برای بازدید از موزه افزایش یافته است؛ هرچند که آموزش این کودکان به دلیل شرایط سنی، نیاز به مهارت‌های بیشتر و خاص‌تری دارد.

اقدامات حفاظتی موزه تاریخ طبیعی یزد

لازم به ذکر است که موزه اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان یزد، بر اساس دستورالعمل سازمانی و به‌منظور حفظ نمونه‌های آکنده کاری (انباشته) شده؛ سالانه ۲ بار در اواسط فصل بهار و اوایل پاییز توسط شرکتی معتبر سم‌پاشی می‌شود. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد موزه تاریخ طبیعی یزد با پشتیبان آنلاین رادینا تماس بگیرید.

پشتيبان آنلاين سايت
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi