https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

کتابخانه گردشگر یزد

صفحه اصلی  »  خدمات ويژه یزد  »  کتابخانه گردشگر یزد
شهر : یزد
آدرس : یزد، خیابان سید گلسرخ، کوچه شاه ابوالقاسم، جنب پارک شاه ابوالقاسم، خانه تاریخی رفیعیان
ساعت ارائه خدمات : نیمه اول سال: ۹ صبح تا ۲۰:۳۰ و نیمه دوم سال: ۸:۳۰ صبح تا ۲۰ شب
روز بازدید : همه روزه به جز ایام تعطیل
راه های دسترسی : 03536208699

ساختمان کتابخانه گردشگر، در خانه تاریخی رفیعیان یکی از بناهای با ارزش و تاریخی یزد قرار دارد که کارشناسان، تاریخ ساخت این بنا را مربوط به دوره زندیه و یا اوایل قاجار (بیش از 250 سال قبل) عنوان می کنند. این بنا در سال 1394 در فهرست آثار ملی ایران ثبت گردیده و در حال حاضر با مرمت و نوسازی انجام شده توسط بخش خصوصی، در قالب کتابخانه گردشگر مورد استفاده عموم قرار گرفته است.

کتابخانه گردشگر یزد ، فعالیتی منحصر به فرد و تجربه ای جدید می باشد که پس از ژاپن و ایتالیا، سومین کتابخانه گردشگر دنیا به حساب می آید. در این کتابخانه، کتب و منابع دیداری و شنیداری فراوانی پیرامون فرهنگ، معماری، هنر و تمدن ایران زمین وجود دارد که به چند زبان زنده دنیا در اختیار گردشگران قرار داده شده است.

کتابخانه گردشگر

کتب و منابع

هم اکنون بیش از 1500 عنوان کتاب در زمینه های مرتبط با ایران، در قالب بیش از 10 زبان زنده دنیا (انگلیسی، لهستانی، فرانسه، آلمانی، اسپانیایی، نروژی، هلندی، روسی، پرتغالی، ایتالیایی، ژاپنی و...) در مخزن کتابخانه نهاده شده است.

کتابخانه گردشگر

اتاق نقشه های تاریخی

یکی از جذابیت های سفر، آشنایی با تاریخ مردمان آن سرزمین است؛ از این رو در اتاق نقشه های این کتابخانه، گردشگران می توانند 2500 سال تاریخ و تغییرات حدود و مرزهای ایران زمین را در قالب 15 نقشه که از سلسله هخامنشیان تا زندیه را شامل می شود، مرور کنند.

کتابخانه گردشگر
اتاق امام حسین (ع)

این فضای در نظر گرفته شده تحت عنوان "حسین کیست؟!"، شامل تمثیلات و نگاره هایی پیرامون واقعه کربلا است که محیطی معنوی برای پژوهش های اسلامی، مذهب تشیع و انقلاب ایران می باشد. منابع در نظر گرفته شده برای این بخش از جامعیت مناسبی برای پاسخ به پرسش های مذهبی گردشگران برخوردار است. شایان ذکر است که در مناسبت های مذهبی، کارشناسان مسلط به زبان های زنده دنیا در این جا اقدام به برگزاری جلسات پرسش و پاسخ می کنند.چنانچه در هتل هایی نظیر هتل سنتی کهن کاشانه یزد و هتل موزه فهادان و هتل فاضلی یزد اقامت دارید، می توانید از کتابخانه گردشگر که در نزدیکی شماست بازدید داشته باشید.

پشتيبان آنلاين سايت
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi