https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

آبشار بیشه بهاباد

صفحه اصلی  »  دیدنی های استان یزد  »  دیدنی های بهاباد  »  آبشار بیشه بهاباد
شهر : بهاباد
آدرس : شهرستان بهاباد، روستای ده عسکر، آبشار بیشه بهاباد
نوع جاذبه گردشگری : طبیعی
روز بازدید : همه روزه

آبشار بیشه بهاباد

برای تماشای آبشار بیشه بهاباد باید از بافق به روستای ده عسگر در 20 کیلومتری جنوب شرق بهاباد رفت. در آنجا وارد کویری بکر و ویژه خواهید شد؛ کویری که آدمی را به شک می‌اندازد و بعید به نظر می‌رسد که در دل خود آبشاری زیبا داشته باشد.

در طی کویر به برج چاه میر، آبگیر شکارچی و سپس دشت پشت صد چکوه می‌رسیم که می‌توان آنجا چادر زد و از طبیعت، این نعمت خدادادی لذت برد و کمی استراحت کرد.

پس از طی مسیر 8 کیلومتری، رودخانه بیشه دیده می شود که نوید آبشار را می‌دهد و یک کیلومتر بعد، انتظار به پایان می‌رسد و آبشارهای بیشه خودنمایی می‌کنند. آخرین آبشار نیز در انتهای پهنه نمکی کویر قرار دارد که واقعاً وجود آبشار در کویر، آدمی را به حیرت وامی‌دارد و این تناقضات است که طبیعت ایران را خاص کرده است.

در این منطقه زیبا، به غیر از آبشار بیشه بهاباد؛ رودخانه رنگی، بیشه لرد منجل، ارتفاعات کوه چاه تلخ، لرد (دشت) کوه چاه تلخ، دره کوه چاه، تنگه کوه گچی و... نیز قرار دارد که هر کدام دارای زیبایی منحصربه‌فردی می‌باشند.

مسئله جالب توجه دیگر، وجود مقدار بسیار زیادی از سنگواره‌های صدف دو کفه ای است که در طی مسیر برگشت به فراوانی دیده می شود؛ گویی که در کنار دریا ایستاده‌ایم و پهنه سفید نمک نیز تداعی‌کننده دریایی بی‌کران است.

آبشار بیشه بهاباد

دره سنگاب بیشه در

دره سنگاب بیشه در نیز در مسیر رودخانه فصلی و شرق این منطقه قرار دارد که شبیه غاری بلندبالا و شکیل می‌باشد و سفیدی و صیقل خوردگی سنگ های آن‌هم این زیبایی را دوچندان کرده است؛ ولی به دلیل باریک بودن مسیر و وجود تخته سنگ هایی که حجم زیادی آب را در دل خود دارند (سنگآب) و همچنین آبی زلال و قابل شُرب اما سرد سرد که رودخانه‌ای کوچک را شکل داده است، مسیر دره به شدت لغزنده می‌باشد و طی مسیر پلکانی آن دقت زیادی لازم دارد.

دره سنگاب بیشه در در واقع درّه‌ای بزرگ می‌باشد که تبدیل به راه‌های تنگ و باریک شده و مسیری جذاب را ساخته است.

در امتداد کوچه های باریک و پرپیچ‌وخم این درّه، پیچ های تندی شکل گرفته که نشانه جریان های سیلابی بسیار شدید در این منطقه است. طاق سنگی بزرگی نیز در انتهای دره و نزدیکی قله سر برآورده که خود از جذابیت‌های دره سنگاب می‌باشد. بعد از طی این مسر، فضا کم‌کم بازتر شده و درختانی سرسبز در میان گل‌های زرد و سرخ که زمین را فرش کرده و تماشایی ساخته، دیده می شود.

دره پلکانی آبشار بیشه بهاباد

اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری بهاباد

شهرستان بهاباد، جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد که در کنار آب‌وهوای خنک آن، تماشای این مکان‌ها خالی از لطف نیست؛ مجموعه حاج مهدی (مسجد جامع، آب‌انبار، حمام، حسینیه و...)، قلعه‌های بهاباد، جنت آباد، كریم آباد، محمدآباد و قلعه ده عسكر، برج و حمام كمكوئیه و حاجی‌آباد، برج و خانه سركاظم، سنگ نگاره‌های بهاباد، آسیاب آبی بهاباد و بنستان، حمام باغستان، قلعه چوگان، بافت تاریخی و برج عظیم‌آباد، برج ببروئیه، خانه قدیمی صالحی، مقبره آخوند ملا عبدا...، مقبره شیخ ضیالدین، شیخ محمد، پیر كمكوئیه، ده ملا، كاج وحشی و روستای بنستان، سرو وحشی كمكوئیه، رودخانه شور بهاباد، كوه ریگ احمدآباد، چنار دهج، دق دریا، روستای آسفیج، همیجان، درند و... .

نمکزار آبشار بیشه بهاباد

اگر قصد اقامت در بهاباد و رزرو اقامتگاه سنتی در بافت تاریخی شهر بهاباد را دارید، اقامتگاه بوم گردی ده عروس بهاباد گزینه مناسبی جهت رزرو به شمار می‌آید.

در هنگام اقامت در شهرستان بهاباد می‌توانید از تور یزدگردی و تورهای کویر نوردی با کیفیت رادینا استفاده نمایید.    

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره آبشار بیشه بهاباد با پشتیبان آنلاین رادینا تماس بگیرید.

پشتيبان آنلاين سايت
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi