https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

غار زمرد تفت

صفحه اصلی  »  دیدنی های استان یزد  »  دیدنی های تفت  »  غار زمرد تفت
شهر : تفت
آدرس : شهرستان تفت، غار زمرد تفت
نوع جاذبه گردشگری : طبیعی

آشنایی با غار زمرد تفت

غار زمرد، در تفت قرار گرفته و براساس تحقیقات چند جهانگرد خارجی، نمونه سنگ‌های این غار دارای رگه‌های نقره و سنگ فیروزه می‌باشند. برای رفتن به غار زمرد، باید مسیر زیادی را کوه‌پیمایی کرد؛ البته لازم به ذکر است که فعلاً ورودی غار زمرد تفت مسدود شده و قابل بازدید نمی‌باشد.

افسانه‌های غار زمرد (تفت)

غار زمرد (چرخ الماس)، یک غار باستانی به همراه افسانه‌ای جالب است که می‌گویند؛ برای ساخت بهشت شهداد از تمامی طلا و جواهرات روی زمین استفاده کرده‌اند و وقتی‌ که دیگر چیزی یافت نشده، از طلاهای این غار برداشته‌اند.

افسانه دیگری نیز هست که بیشتر به اعتقادات مردم اهالی برمی‌گردد و حاکی از آن است که در انتهای غار زمرد (چرخ الماس تفت) یک چرخ الماسی وجود دارد که با نزدیک شدن هر شخصی به آن، بلعیده و لابه‌لای چرخ از بین می‌رود.

همچنین گفته شده؛ غار زمرد یزد، ظرف‌هایی از طلا دارد كه در صورت خارج شدن از غار به شکل گل درمی‌آیند.

کشفیات غار زمرد تفت (چرخ الماس)

ازآنجایی‌که غار زمرد، سال‌هاست که معدن سرب و روی می‌باشد و مواد معدنی از آن استخراج می‌شود؛ در انتهای یكی از راهروهای آن، كلنگ و وسایلی از گذشته‌های دور به‌دست‌آمده‌ كه در موزه‌ زمین‌شناسی کشور نگهداری می‌گردند.

غارهای تاریخی یزد

استان یزد علاوه بر غار زمرد تفت، غارهای تاریخی دیگری نیز دارد که شامل غار ابرکوه و چک و علا (ابرکوه)، غار ابرکوه (ابرکوه)، غار هامانه (هامانه خرانق)، غار اسلامیه فراشاه و با معصوم (اسلامیه)، غار نباتی (ندوشن)، غار چهارطاقی (یزد)، غار ایوب (دهج) و... می‌شود.

اگر قصد اقامت و رزرو اقامتگاه سنتی در شهرستان تفت را دارید، اقامتگاه بومگردی نارتی تی تفت گزینه مناسبی جهت رزرو به شمار می‌آید.

هنگام اقامت در شهر ییلاقی تفت می‌توانید از تور یک روزه تفت گردی و تورهای کویر نوردی باکیفیت رادینا استفاده نمایید.    

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره غار زمرد تفت با پشتیبان آنلاین رادینا تماس بگیرید.

پشتيبان آنلاين سايت
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi