https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

خانه کسرا یزد

صفحه اصلی  »  سوغات یزد  »  خانه کسرا یزد
شهر : یزد
آدرس : یزد، خیابان کاشانی، کوچه آتشکده، خانه کسرا یزد
راه های دسترسی : 03536247993

خانه کسرا یزد

خانه کسرا یزد ، یکی از مجموعه مراکز فرهنگی یزد می باشد که در سال 1382 به ایده «پروفسور کسرا وفاداری» و مدیریت آقای «فرشید ناهید» در کوچه آتشکده یزد افتتاح شده و همواره مورد استقبال گردشگران ایرانی و خارجی و همشهریان یزدی قرار گرفته است. قدمت مجموعه خانه کسرا به دوران قاجار می رسد که بازسازی شده و در حال حاضر سه طبقه دارد که شامل شربت خانه، فروشگاه صنایع دستی و کتابفروشی می شود.

شربت خانه

شربت خانه، محیطی نشاط بخش در طبقه زیرین خانه کسرا می باشد که در حین گذر از حیاط به سمت شربت خانه، جریان آب مفرحی در مسیر دیده می شود که به حوض شربت خانه منتهی می گردد. داخل این حوض نیز چهار ستون به نماد چهار آخشیج (آب، باد، خاک و آتش) بنا شده که این گردش همیشگی آب، در کنار دکور و تابلوهای زیبا، به نمایش فرهنگ و تمدن ایران باستان می پردازد.

خانه کسری یزد خانه کسرا یزد

این شربت خانه، برای پذیرایی از گردشگران، منویی از خوراکی ها و نوشیدنی های ایرانی و فرنگی نظیر: انواع شربت ها و عرقیجات سنتی، نوشیدنی های سرد و گرم، بستنی، کیک و دسرهای یزدی دارد که با طعم های ویژه و متفاوت خود، به نوعی معرف شهر جهانی یزد می باشد.

خانه کسری یزد خانه کسرا یزد

در داخل شربت خانه، علاوه بر ارائه نوشیدنی و خوراکی در مراسم های آیینی و مناسبتی ایرانی همچون جشن نوروز، مهرگان، تیرگان، اسفندگان، سده و زادروز بزرگان اهورایی ایران (همانند اشوزرتشت، کوروش، فردوسی و…)، به برگزاری جشن و بزرگداشت این عزیزان نیز می پردازند.

صنایع دستی

فروشگاه صنایع دستی این مجموعه، در طبقه همکف خانه کسرا وفاداری یزد قرار دارد؛ فروشگاهی کم نظیر از صنایع دستی متنوع که افراد مختلف با هر سلیقه ای را به سوی خود جذب می کند.

خانه کسری یزد خانه کسرا یزد

مجسمه های پلی استر، ظروف و آثار مسی و سفالی و میناکاری، انواع کیف و پوشاک، کاربافی، هنرهای دستی زرتشتیان، کارهای هنری شیشه و نقاشی و... از جمله محصولات فروشگاه خانه کسری یزد می باشد که با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ارائه می گردد.

خانه کسری یزد

کتابفروشی

در قسمت کتابفروشی خانه کسرا ، کتاب های گوناگونی همانند کتب فرهنگ و تمدن ایران باستان، دینی زرتشتیان، گردشگری، تاریخ و... ارائه می شود. همچنین در این مجموعه زیبا، گالری عکسی نیز وجود دارد که در معرض دید عموم قرار گرفته است.

پشتيبان آنلاين سايت
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi