https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

موزه گنجینه سنگ یزد

صفحه اصلی  »  دیدنی های استان یزد  »  دیدنی های یزد  »  موزه گنجینه سنگ یزد
شهر : یزد
آدرس : یزد، خیابان کاشانی، کارخانه جنوب، جنب موزه خودرو های کلاسیک، موزه گنجینه سنگ
ساعت بازدید : از ساعت 9 تا 13:30 و از 17 تا 21
هزینه بلیط گردشگران ايرانی : 3000 تومان
هزینه بلیط گردشگران خارجی : 200,000 IRR

سنگ‌ها، کتاب‌هایی هستند که گذر زمان ‌بر زمین را برایمان بازگو می‌کنند؛ هر سرزمین داستان خود را دارد و سنگ‌هایی که از گنجینه زمین بیرون آمده‌اند، راوی این داستان‌ها هستند.

موزه گنجینه سنگ یزد

موزه گنجینه سنگ یزد، یکی از موزه‌های جذاب یزد به شمار می‌رود و مجموعه‌ای از سنگ‌های گوناگون را در معرض نمایش گذاشته است. این موزه، در سال 1397 هـ.ش توسط آقای «اردانی» افتتاح گردیده و پذیرای علاقه‌مندان می‌باشد.

آثار موزه گنجینه سنگ یزد

گنجینه سنگ؛ کلکسیونی از بهترین های یزد

سنگ‌های قرارگرفته در موزه گنجینه سنگ، همه از استان یزد استخراج شده است. شایان‌ذکر است که این استان، دارای تنوعی بی‌نظیر از سنگ‌هاست و یکی از مناطق معدن خیز ایران به شمار می‌رود؛ بنابراین گنجینه سنگ، یکی از موزه‌های غنی سنگ ایران محسوب می‌شود.

سنگ های موزه گنجینه سنگ یزد

موزه، دارای 70 ویترین زمینی و دیواری است که هر یک، از سه‌طبقه تشکیل شده و در هر طبقه، سنگ‌های کمیابی قرار دارد. این سنگ‌ها، از انواع قیمتی و صنعتی می‌باشند که بعضی نیز از سوی زمین شناسان، به‌عنوان زیباترین سنگ‌ها شناخته می‌شوند. برخی از سنگ‌های این مجموعه عبارت‌اند از جاسپر، عقیق، اپیدوت، ژیپس، سیلینیت، فلوریت، آمیتیس، صدف آبولون، ورفونیت، سنگ‏های رسوبی مختلف، شهاب‌سنگ و... . مسئول خوش‌ذوق این موزه، جناب آقای اردانی در نظر دارد تا همچنان به تنوع و تعداد سنگ‌های این موزه افزوده و آن را برای علاقه‌مندان پربارتر کند.

موزه گنجینه سنگ یزد

گنجینه سنگ یزد، در جوار موزه خودروهای کلاسیک واقع شده که برای گردشگران، بازدید از دو موزه در کنار هم جذاب و هیجان‌انگیز می‌باشد. در بازدید از شهر زیبای یزد، حتماً سری به این موزه‌ها بزنید و با خود، سوغاتی از خاطرات شیرین را به‌همراه ببرید.

مجموعه آثار موزه گنجینه سنگ یزد
پشتيبان آنلاين سايت
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi