https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

غار الماس بافق

صفحه اصلی  »  دیدنی های استان یزد  »  دیدنی های بافق  »  غار الماس بافق
شهر : بافق
آدرس : بافق، روستای درگون کوچیل، غار الماس بافق
نوع جاذبه گردشگری : طبیعی
ساعت بازدید : قبل از اقدام به بازدید با محیط زیست بافق هماهنگ شود.
روز بازدید : اواخر اسفندماه تا اوایل مهرماه
هزینه بلیط گردشگران ايرانی : رایگان

غار الماس بافق

غار الماس بافق، یکی از شگفت‌انگیزترین و ناشناخته‌ترین غارهای استان یزد و ایران می‌باشد که با شماره ثبت ۵۷۵ به‌تازگی در فهرست آثار ملی و طبیعی ایران قرار گرفته است.

غار الماس بافق

این غار که نام اصلی‌اش «غار چیل» است و به غار الماس معروف شده، همچون گنجی ناشناخته در عمق ۱۵۰ متری از سطح زمین در روستای درگون کوچیل کویر بافق به وجود آمده است.

با توجه به شرایط مدخل ورودی غار الماس که برخلاف غارهای دیگر به‌صورت عمودی است و ۶ متر شیب منفی دارد، غارنوردی در آن بسیار سخت می‌باشد و ازاین‌رو، نیاز است افرادی که قصد بازدید از این غار را دارند؛ از مهارت بالایی برخوردار باشند و تجهیزات حرفه‌ای مناسب با خود به همراه بیاورند تا خطر سقوط، تهدیدشان نکند. دیدن این‌همه جاذبه طبیعی، ارزش سختی کشیدن را دارد. زمانی که بعد از طی مسافت ۱۵۰ متری به غار می‌رسید، در سکوت و ژرفای غار با قندیل‌های مرجانی رنگارنگی روبرو می‌شوید که شما را مسحور زیبایی خود کرده و حسابی خستگی را از تنتان به درمی‌کند.

غار الماس، پنجمین غار کشف‌شده شهرستان بافق است؛ غاری که قندیل‌های استوانه‌ای و مرجان گونه دیواره‌هایش، بسیار زیبا و حیرت‌انگیزند و در نوع خود، منحصربه‌فرد می‌باشند.

 

غار الماس بافق

دلیل ناشناختگی غار الماس بافق

با توجه به این‌که غار الماس بافق، ازجمله جاذبه‌های طبیعی بسیار ارزشمند و غارهای زنده می‌باشد و حیات‌وحش در آن جریان دارد؛ پس مراقبت و حفظ این اثر، بسیار خاص و ضروری است. همچنین ازآنجاکه این غار در منطقه شکارممنوع قرار گرفته، تصمیم بر آن شده تا زمانی که آمادگی‌های لازم برای حفاظت از این غار به دست نیامده، وارد صنعت ژئوتوریسم نشود.

قندیل های غار الماس بافق

پشتيبان آنلاين سايت
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi