ابرکوه | رزرو اینترنتی تور و هتل های یزد - راهنمای سفر به یزد

با ما تماس بگیرید : 035 3728 3090

رزرو هتل یزد

رزرو تور یزد

رزرو وسيله نقليه

هتل ارگ جدید یزد

راهنمای سفر به ابرکوه

صفحه اصلی  »  ابرکوه

ابرکوه شهرستان ایران آشنای جهان 
 از قدیمی ترین شهرستان های استان یزد، شهرستان زیبا و تاریخی ابرکوه (ابرقو) است. ابرکوه یکی از شهرهای تاریخی خوش اقبالی است که به علت موقعیت جغرافیایی مناسبی که دارد مورد بازدید بسیاری از مردم قرار می گیرد؛ البته باید خاطر نشان شد که منظور از بازدیدکنندگان فقط مردم ایران نیست بلکه گردشگران غیر ایرانی هم از قدیم الایام به بازدید از این سرو کهن می آمدند؛ چنانکه می توان به خاطرات مربوط به سرو ابرکوه در سفرنامه مارکوپولو اشاره کرد که نمونه ای از توجه جهان و جهانیان به این اثر تاریخی است.

 

سرو ابرکوه و بناهای مشهور دیگر در دل ابرکوه
جاذبه های دیدنی این شهرستان بسیار فراوان است به گونه ای که برای گشت و گذار و لذت بردن از این منطقه زیبا و قدیمی باید ساعت ها و شاید روزهای متعددی را صرف بازدید کرد. از جمله آثار باستانی و تاریخی مشهور موجود در شهرستان ابرکوه، امامزادگان واجب التعظیم، بادگیرهای زیبا و منحصر به فرد، خندق تاریخی شهر (پیش از اسلام)، مجموعه پردیس ابرکوه واقع در محله تاریخی دروازه میدان (خانه موسوی - خانه سیدعلی آقا - خانه آقازاده)، یخچال های طبیعی عظیم خشتی، گنبد عالی، ، قلعه ها، مسجد جامع ابرکوه، آرامگاه مردانی دانشمند و فقیه، درختان کهنسال به خصوص سرو ابرکوه و ... است.

 

ویژگی های جغرافیایی ابرکوه

شهرستان ابرکوه یا ابرقوه با مساحت 5641 كیلومترمربع،  در جنوب غربی استان یزد واقع شده است. که به علت قرار گیری در کنار کوه به آن ابرکوه می گویند. این شهرستان از شمال محدود به شهرستان اشكذر و شهرستان شهرضا در استان اصفهان، از شرق به شهرستان خاتم  و تفت و از غرب و جنوب به شهرستان آباده استان فارس است. ابرکوه در فاصله 155 کیلومتری یزد واقع شده که در مسیر اتوبان یزد-اقلید-یاسوج است.

و طبق آمار سرشماری سال 1390 جمعیت آن برابر با 46 هزار 622 نفر بوده است. ابرکوه جز فلات خشک مرکزی ایران است که دارای اقلیم گرم و خشک بیابانی می باشد و دارای بارندگی کم و هوای خشک است.

موقعیت تاریخی این شهر توریستی در بین سه شهر تاریخی ایران زمین اصفهان، یزد، شیراز می باشد.

ابرکوه بخاطر داشتن آثار طبیعی و گردشگری و تاریخی طبق آمار اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری شاخص جزو 14 شهر نمونه گردشگری ایران می باشد این شهرستان دارای 400 اثر تاریخی است که 123 اثر آن ثبت در آثار ملی ایران است.

ENamad Samandehi