یزد | رزرو اینترنتی تور و هتل های یزد - راهنمای سفر به یزد
https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : 035 3728 3090

رزرو هتل یزد

رزرو تور یزد

رزرو وسيله نقليه

هتل ارگ جدید یزد

راهنمای سفر به یزد

صفحه اصلی  »  یزد

یزد همان شهر قدیمی و تاریخی ‌است که مارکوپولو آن را بزرگ، زیبا و پر رونق توصیف می‌کند، شهری بین دشت کویر و دشت لوت. استان یزد با جمعیت ۱ میلیون و ۷۴ هزار نفر و با مساحت تقریبی ۱۲۹ هزار و ۲۸۵ كیلومتر مربع، دیدنی های زیادی را در خاک خود جای داده تا چشم هر بیننده را خیره و سلیقه ی هر نظاره گری را جذب كند. استان یزد از نظر ناهمواری، تنوع زیادی دارد که بلندترین آن، قله شیرکوه با ارتفاع 4055 متر و پست ترین نقطه آن کویر سیاه کوه می باشد که حدودا 972 متر ارتفاع دارد. در قدیم شهر یزد ایساتیس نام داشته که به معنی فرخنده و مقدس می باشد و از واژه یونانی گرفته شده است.

به علت سکونت عالمان تراز اول بسیار زیادی در یزد، این شهر شهرت دارالعلم به خود گرفته است. دارالعباده، عروس کویر، شهر دوچرخه ها و حسینیه ایران هم از دیگر القاب شهر تاریخی یزد می باشند.

به طور کلی آب و هوای استان یزد تابع شرایط فلات مرکزی ایران بوده و دارای اقلیم خشک بیابانی است و اصلی ترین راه موصلاتی استان، بزرگراه نائین - یزد - انار می باشد.

با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوای گرم استان یزد، جاذبه های متنوع طبیعی به ویژه مناطق کویری، جذابیت خاصی برای گردشگران خارجی و ایرانی دارد، همچنین آثار فرهنگی و تاریخی زیادی در سطح این شهر زیبا یافت می شود.

مشاهده همه
مشاهده همه
ENamad Samandehi
از رادینا بپرسید