ورود / ثبت نام
سفرهای رادینا
اولین كارگزار تخصصی سفر به یزد
« سفری به یادماندنی به یزد با تجربه تورهای جذاب و متنوع، اقامت در بهترین هتل های یزد با خدمات حمل و نقل ویژه »

با ما تماس بگیرید : 035 3728 3090

رزرو هتل یزد

رزرو تور یزد

رزرو وسيله نقليه

هتل ارگ جدید یزد

راهنمای سفر به یزد

صفحه اصلی  »  یزد

یزد همان شهرقدیمی و تاریخی ‌است که مارکوپولو آن را بزرگ، زیبا و پررونق توصیف می‌کند، شهری بین دشت کویرودشت لوت. استان یزد با جمعیت ۱ میلیون و ۷۴هزار نفر و همراه با مساحت تقریبی ۱۲۹ هزار و ۲۸۵ كیلومتر مربع دیدنی های زیادی را در خاك خود جای داده تا چشم هر بیننده و سلیقه ی هر نظاره گری را لمس كند. استان یزد از نظر ناهمواری تنوع زیادی دارد که بلندترین ارتفاع آن شیرکوه با 4055 متر و پست ترین نقطه آن کویر سیاه کوه می باشدکه حدودا 972 متر ارتفاع دارد. در قدیم شهر یزد ایساتیس نام داشت به معنی فرخنده و مقدس که از واژه یونانی گرفته شده است.

به علت سکونت عالمان تراز اول بسیار زیادی در این شهر، دارالعباده شهرت گرفته است. دارالعلم هم یکی دیگر از القاب این شهر است و از دیگر القاب این شهر می توان به عروس کویر و شهر دوچرخه ها و حسینیه ایران اشاره کرد.

به طور کلی آب و هوای استان یزد تابع شرایط فلات مرکزی ایران است و دارای اقلیم خشک بیابانی است. اصلی ترین راه موصلاتی استان، بزرگراه نائین-یزد-انار است.

با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی گرم استان یزد، جاذبه ای متنوع طبیعی به ویزه مناطق کویری از جذابیت خاصی برای گردشگران خارجی و ایرانی برخوردار است و همچنین آثار فرهنگی و تاریخی زیادی در سطح یزد یافت می شود.

ENamad Samandehi