https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

راه اندازی موزه رستوران قنات در کنار باغ پهلوانپور

تاریخ ثبت : 10 بهمن 1398 صفحه اصلی  »  وبلاگ  »  اخبار گردشگری  »  راه اندازی موزه رستوران قنات در کنار باغ پهلوانپور
راه اندازی موزه رستوران قنات در کنار باغ پهلوانپور راه اندازی موزه رستوران قنات در کنار باغ پهلوانپور

الهام جلوداری، سرپرست پایگاه میراث جهانی باغ پهلوانپور اظهار کرد: به زودی موزه رستوران قنات در کنار باغ جهانی پهلوانپور راه‌اندازی خواهد شد. این موزه رستوران در محدوده پارکینگ باغ پهلوانپور مهریز می باشد که کار راه اندازی آن در مراحل پایانی است و در آینده ای نزدیک افتتاح خواهد شد.

وی افزود: در سال‌های گذشته، مکانی به شکل سازه قدیمی قنات برای تهیه فیلم سینمایی تهیه شده بود که با واگذاری مدیریت آن به بخش خصوصی، به رستوران تبدیل می گردد. این فضا به شکل قناتی سنتی با پیچ و خم‌هایی تو در تو است که تصمیم گرفته شده تا با مواد اولیه ارگانیک، غذاهای سنتی در این رستوران سرو شود.

جلوداری خاطرنشان کرد: با فعالیت یک دستگاه آسیاب آبی در این قنات و جریان داشتن آب به صورت چرخشی، شاهد فضایی متفاوت در اینجا خواهیم بود که با فراهم نمودن امکان قدم زدن در آب، حس قنات گردی را تداعی خواهیم کرد.

مهدی فرزاد پور، مسئول این رستوران قنات گفت: این رستوران که در مکانی به وسعت 1000 مترمربع داخل زمین تأسیس می شود، با اهداف متنوعی نظیر: فراهم نمودن امکان بازدید از قدیمی ترین قنات تاریخی مهریز _قنات خورمیز دولت آباد_، معرفی تأسیسات و سازه‌های کهن آبی و همچنین آشناسازی افراد با علم انتقال آب از طریق قنات همراه خواهد بود.

لازم به ذکر است که طول دالان‌های این رستوران قنات حدود 120 متر است و بازدیدکنندگان می‌توانند در دل قنات با چراغ‌های پیه سوز قدم بزنند و از این رو در یک تور قنات نوردی شرکت کنند.


پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi