https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

منشور رادینا

صفحه اصلی  »  منشور رادینا

قوانین عمومی

رادینا زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. لذا کلیه قوانین جمهوری اسلامی ایران در سفرهای رادینا نیز لازم‌الاجراست. از جمله:
حمل و استفاده از مواد و تجهیزات ممنوعه که در قانون جرم شمرده می‌شود در سفرهای رادینا اکیدا ممنوع است.
رعایت پوشش طبق عرف و قوانین جامعه ایران اسلامی الزامی است.
همراه داشتن هر گونه حیوانی (حتی حیوانات اهلی) در طول سفر ممنوع است.
همراه داشتن وسایل خطرناک برای سلامتی خود و دیگران در طول سفر اکیدا ممنوع می‌باشد.
مسافرین محترم متعهد و ملزم هستند که در تمامی مدت اجرای برنامه شئونات مذهبی، قانونی و اخلاقی را رعایت نموده و از برنامه‌های گروهی تبعیت نمایند. در غیر این‌صورت مسئولیت اعمال فردی آنان بر عهده خود آنان می‌باشد.

قوانین اخلاقی

با توجه به نوع و شرایط سفر، وسائل مورد نیاز خود را همراه داشته باشید.
به منظور احترام به حقوق همسفران، کشیدن سیگار‌،‌ پیپ، قلیان و...‌ در اماکن عمومی مجاز نیست.
از شوخی‌های بی‌مورد و خطرناک جداً پرهیز کنید. در صورت بروز هر حادثه‌ای در این ارتباط تمام مسئولیت برعهده شخص‌ خاطی‌ است.
شرکت تمامی افراد در برنامه‌های سفر منوط به اطلاع خانواده هر فرد بوده و تمامی ‌همسفران‌ با‌ ثبت‌نام در سفر این ‌اطلاع را تایید می‌نمایند. شرکت افراد زیر ۱۸ سال در تمامی برنامه‌های سفر منوط به همراهی و یا اجازه کتبی سرپرست فرد می‌باشد.
قبل از هر سفر، شرایط سفر، سختی‌ها و مشکلات آن در حد امکان در سایت‌ رادینا ‌و توسط مسئولین رادینا عنوان می‌شوند. شرکت افراد در برنامه به معنای اطلاع کامل از شرایط، دشواری‌ها و کمبودها است.
مسئولیت مراقبت از فرزندان، اموال و مدارک شخصی به‌عهده ‌همسفران‌ بوده و در صورت مفقود شدن آ‌نها‌ هیچ‌نوع مسئولیتی متوجه ‌رادینا‌ و ‌کادر اجرایی تور ‌نخواهد بود.

شرایط اقامت

در سفرهای گروهی، اختصاص اتاق یک، دو و... نفره به افراد در هتل و نیز نحوه استقرار افراد در خانه محلی یا چادر، بستگی به ترکیب نفرات تور و ظرفیت هتل یا خانه محلی دارد. در سفرهای گروهی رادینا تعهدی برای در اختیار قرار دادن اتاق اختصاصی به افراد (حتی زوجین) ندارد. با این حال رادینا در حد توان و امکانات محل اقامت، حداکثر همکاری را با همسفران خواهد نمود.
اقامت در کمپ، در چادرهای دوپوش با ظرفیت ۳ الی ۴ نفر صورت می‌گیرد که تهیه آن به‌عهده رادینا می‌باشد.
با وجود تلاش رادینا به استفاده از بهترین امکانات گردشگری در هر منطقه و با توجه به هزینه تور، با توجه به محدودیت امکانات گردشگری در برخی مناطق، رادینا ناگزیر به استفاده از هتل‌هایی با کیفیت پایین و یا خانه‌های محلی تجهیز نشده است که قطعا دارای کمبودها و نقایصی هستند. این موارد پیش از سفر و در زمان ثبت‌نام به اطلاع همسفران می‌رسد؛ لذا از همسفران انتظار می‌رود تا با درک این‌گونه محدودیت‌ها، رادینا را در اجرای هرچه بهتر سفرها یاری نمایند. 

شرایط حمل و نقل

وسایل نقلیه اصلی و محلی به تناسب تعداد مسافران و نوع مسیر (آسفالت، خاکی، کوهستانی و...) انتخاب می‌گردد؛ رادینا خود را موظف می‌داند قبل از سفر اطلاع‌رسانی لازم در خصوص نوع وسایل نقلیه را در وبسایت خود انجام دهد.
در سفرهای زمینی، ممکن است به‌هر دلیل و در هر قسمت از سفر، وسیله نقلیه از حرکت بازایستد. رادینا خود را موظف می‌داند تا در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به تعمیر وسیله نقلیه و یا تامین وسیله نقلیه جدید اقدام نماید؛ از همسفران انتظار می‌رود تا با درک شرایط بحرانی ایجاد شده، رادینا را در رفع مشکل یاری رسانند.
در سفرهای زمینی هیچ شماره صندلی‌ای به افراد اختصاص داده نمی‌شود؛ از این رو برای ایجاد شرایط مساوی بین همسفران، محل نشستن همسفران به‌صورت گردشی تغییر می‌کند.
به دلیل محدودیت فضا در وسائط نقلیه، از همسفران خواهشمندیم تنها یک چمدان یا کوله‌پشتی با حداکثر وزن ۲۰ کیلوگرم و ابعاد متعارف و حداکثر یک ساک دستی یا کوله‌پشتی کوچک برای حمل لوازم ضروری به داخل وسیله نقلیه، همراه داشته باشند. بار سنگین بیش از همه موجب ناراحتی و دردسر خود شما خواهد بود؛ لذا توصیه می‌کنیم تا جایی که ممکن است سبک‌بار سفر کنید.
اکیدا توصیه می‌کنیم وسایل ضروری مورد نیاز در طول مسیر حرکت را در ساک دستی یا کوله‌پشتی کوچک قرار داده و همراه با خود به داخل وسیله نقلیه بیاورید؛ زیرا خارج کردن کوله‌پشتی یا چمدان اصلی شما از محفظه بار برای کادر اجرایی تور بسیار دردسرآفرین خواهد بود.

مراحل ثبت نام و شرکت در تور

رادینا تمام تلاش خود را کرده است تا ثبت‌نامه و شرکت در سفر برای همسفران بسیار آسان باشد. از شما خواهشمندیم تا با ثبت‌نام آنلاین در سفرها، علاوه بر جلوگیری از اتلاف وقت خودتان برای تماس، ثبت‌نام، واریز وجه و... ما را در خدمت‌رسانی منظم‌تر یاری کنید. برای ثبت‌نام کافی‌ست:
با مراجعه به وبسایت رادینا، با توجه به زمان مورد نظرتان برای سفر، منطقه‌ای که برای سفر در نظر  گرفته‌اید، هزینه سفر، سختی سفر و ... نسبت به انتخاب سفر دلخواه‌تان اقدام کنید.
پس از مطالعه شرایط سفر،  در صورت تطبیق آن سفر با شرایط مورد نظرتان، با رفتن به انتهای صفحه هر سفر،  بعد از وارد کردن مشخصات فردی‌تان،‌نسبت به رزرو و ثبت‌نام در سفر اقدام نمایید.
در این مرحله شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه و یا با پرداخت بخشی از هزینه سفر نسبت به رزرو تور مورد نظرتان اقدام نمایید.
در سریع‌ترین زمان ممکن (در ساعات اداری) همکاران رادینا با شما تماس گرفته و اطلاعات تکمیلی برای ثبت‌نام و همچنین نحوه تسویه حساب را به اطلاع شما خواهند رساند.
پس از تسویه وجه سفر و اطلاع دادن این موضوع به همکاران رادینا، ثبت‌نام شما در سفر قطعی خواهد شد.
همکاران رادینا پیش از سفر با شما تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم درخصوص شرکت در سفر را با شما خواهند نمود.

برنامه سفر

لطفا پیش از سفر ثبت‌نام، نسبت به مطالعه قرارداد، برنامه سفر، لوازم ضروری و پیشنهادی سفر و کسب سایر اطلاعات کافی درخصوص سفر (در وبسایت رادینا و یا از طریق تماس با دفتر رادینا) اقدام فرمایید.
در صورتی که شما به نمایندگی از یک گروه اقدام به ثبت‌نام در سفر نموده‌اید، همسفران خود را از شرایط سفر، قرارداد و وسایل ضروری و پیشنهادی سفر مطلع سازید. در صورت عدم اطلاع‌رسانی صحیح و بروز هرگونه مشکلی، مسئولیت آن به‌عهده ثبت‌نام‌کننده است.
در طول سفر، ممکن است شرایط غیرمنتظره‌ جوی، محیطی، فنی و... اتفاق بیافتد که بنا به تشخیص کادر اجرایی سفر سبب تغییر در برنامه و یا کنسل نمودن سفر شود. رادینا تمام تلاش خود را برای تغییر، بهبود شرایط و جایگزینی برنامه انجام خواهد داد و تقاضای شکیبایی و همکاری از سوی همسفران را دارد؛ همسفران اطمینان داشته باشند که تصمیم اتخاذ شده بهترین تصمیم ممکن در آن شرایط خواهد بود.
در صورت به‌حد نصاب نرسیدن سفر، برنامه سفر کنسل شده و در سریع‌ترین زمان ممکن به اطلاع ثبت‌نام‌کنندگان در آن سفر خواهد رسید.

در طی سفر

از همسفران خواهشمندیم موارد زیر را رعایت فرمایند:
هزینه‌های اضافی و خارج از برنامه گشت به عهده مسافرین می‌باشد که لازم است در زمان اجرای گشت نسبت به پرداخت آن اقدام شود.
از انجام هرگونه عملی که سبب تضییع حقوق گردشگان دیگر شود و یا اعمالی که در عرف و قانون ممنوع یا غیراخلاقی است پرهیز کنید.
حضور شما در زمان و محل تعیین‌شده برای شروع سفر، باعث عدم اتلاف وقت همسفران و کادر اجرایی می‌گردد. در صورت عدم حضور، کادر اجرایی می‌تواند سفر را بدون حضور شما شروع کند. در صورت بروز این اتفاق، مسئولیتی به‌عهده رادینا نخواهد بود.
با توجه به ناامن بودن محیط‌های طبیعی، از شما تقاضا داریم تا پیوسته همراه با دیگر گردشگران بوده و به راهنمایی‌ها و هشدارهای کادر اجرایی تور توجه کنید. در صورتی که به هر دلیلی مایلید دقایقی را از تور جدا باشید، حتما موضوع را به سرپرست تور اطلاع دهید.

شرایط کنسل نمودن تور

نظر به اینکه برای هر تور برنامه‌ریزی‌های مختلفی انجام می‌گردد، لذا کنسل نمودن سفر از سوی مسافرین محترم به منزله برهم ریختگی تمامی این برنامه‌ریزی‌ها خواهد شد و این کنسل نمودن هر چه به زمان سفر نزدیک‌تر باشد مشکلات رادینا بیشتر خواهد بود لذا پرداخت جریمه کنسل نمودن تور امری بدیهی است.
جریمه کنسل نمودن سفرهای داخلی طبق جدول زیر خواهد بود. در صورت اختلاف بین ارقام اعلام شده زیر و قرارداد مکتوب، مندرجات قرارداد ملاک عمل خواهد بود.

گشت های عادی گشت های نوروزی
زمان ابطال توسط مسافر درصد جریمه زمان ابطال توسط مسافر درصد جریمه
از زمان ثبت‌نام تا 15 روز قبل از سفر صفر درصد از زمان ثبت‌نام تا 30 روز قبل از سفر صفر درصد
از 14 تا 7 روز قبل از سفر 20 ٪ از 29 تا 25 روز قبل از سفر 30 ٪
از 6 تا 4 روز قبل از سفر 4۰ ٪ از 24 تا 21 روز قبل از سفر 35 ٪
از 3 تا 1 روز قبل از سفر 6۰ ٪ از 20 تا 11 روز قبل از سفر 40 ٪
از 24 تا 12 ساعت قبل از سفر 7۰ ٪ از 10 تا 4 روز قبل از سفر 60 ٪
از 12 ساعت قبل و یا عدم حضور در سفر 9۰ ٪ از 3 روز قبل و یا عدم حضور در سفر 100 ٪

*گشت‌های نوروزی گشت‌هایی هستند که در فاصله زمانی ۲۵ اسفند لغایت ۱۵ فروردین سال بعد برگزار می‌گردد.

ENamad logo-samandehi