https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

باغ تیتو بافق

صفحه اصلی  »  دیدنی های یزد  »  جاذبه های تاریخی یزد »  باغ های تاریخی یزد  »  باغ تیتو بافق
شهر : بافق
آدرس : بافق، بلوار امام علی (ع)، محله علیا، باغ تیتو بافق
نوع جاذبه گردشگری : تاریخی
ساعت بازدید : از ساعت 8 تا 20
روز بازدید : همه روزه
هزینه بلیط گردشگران ايرانی : 2000 تومان
هزینه بلیط گردشگران خارجی : 100,000 IRR

به دیدار یكی از باغ های قدیمی، باغ تیتو بافق كه به فرمان محمدتقی خان، حاکم یزد در دوره صفویه و اوایل قرن ۱۳ بنا شده، می رویم. 

باغ تیتو بافق

آشنایی با باغ سرسبز تیتو بافق

بنای خانه باغ تیتو در شهرستان بافق و در محله علیا (سراستخر) واقع شده است. این باغ با مساحت حدود یک هزار مترمربع، با سبک معماری زیبا و از خشت و گل بنا شده است. عمارت این باغ با ابعاد ۱۷*۱۷ در میانه باغی قرار گرفته كه درختان انگور، انار و نخل در آن خود نمایی می كنند و شامل خان نشین، اطاق سرایدار، تالار، بادگیر و هشتی است. بادگیر ۱۳ متری این بنا، در گذشته ای نه چندان دور وظیفه خنک كردن و تهویه هوای فضای درونی خانه را برعهده داشته است.
این باغ زیبا وسرسبز در دل کویر، بسیار دیدنی است و علت با طراوت بودن و سرسبزی اش، جریان دائمی و مستمر آب قنات یوسف شاهی بوده که آن را از آفت خشکسالی مرسوم به دور نگه داشته است.

باغ تیتو بافق

وجه تسمیه باغ تیتو بافق

در فرهنگ دهخدا، «تیتو» را به معنای مرغ آبی می یابیم؛ اما مشخص نیست دلیل نام گذاری این باغ بدین نام چیست. در برخی از منابع نوشته شده که تو در تو بودن اتاق های این باغ، دلیل نامگذاری اش به تیتو بوده است.
باغ تاریخی تیتو بافق در تاریخ ۲۸ فروردین ماه  ۱۳۸۰ به شماره ثبت ۳۷۵۰ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. هم اكنون این مجموعه با تغییر كاربری به عنوان مجموعه اقامتی و پذیرایی استفاده می شود. 

برای رزرو هتل باغ تیتو بافق می توانید از طریق سایت ما اقدام کنید.

باغ تیتو بافق

جاذبه های بافق را از دست ندهید

اگر گذرتان به شهر بافق یزد افتاد از سایر جاذبه ای این شهر مانند خانه وحشی بافقی و امامزاده عبدالله دیدن کنید. از کویرنوردی در کمپ های کویری بافق غافل نشوید. در این شهر دو کمپ کویری به نام های کمپ شن و شادن و کمپ شهید برزگری ( کاراکال) فعالیت می کنند.

باغ تیتو بافق

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد باغ تیتو بافق با پشتیبان آنلاین رادینا تماس بگیرید. 

پشتيبان آنلاين سايت
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi