https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

پارک آهن شهر بافق

صفحه اصلی  »  خدمات ويژه یزد  »  مراكز تفریحی-ورزشی-فرهنگی یزد »  پارک های یزد  »  پارک آهن شهر بافق
شهر : بافق
آدرس : بافق، بلوار 15 خرداد، شهرک آهن شهر، پارک آهن شهر بافق
نوع جاذبه گردشگری : تفریحی _ سرگرمی

پارک آهن شهر بافق ، مجموعه ای به وسعت 70 هکتار است که در حاشیه شهرستان بافق قرار گرفته است. پارک آهن شهر ، یکی از قدیمی ترین پارک های این شهر می باشد که با دارا بودن دریاچه، آبشار، آبنمای موزیکال، برکه، آسیاب آبی، گلخانه، زمین بازی کودکان و انبوهی از نخل های زیبا، هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند و جایی بس خنک و دلنشین است برای فرار از گرمای کویر.

پارک آهن شهر بافق
آبشار و آبنمای موزیکال پارک جنگلی آهنشهر بافق به نام آبشار ماریتا می باشد که اخیرا، با ارتفاع 70/9 متر مربع، در برکه 534 متری پارک آهنشهر شهرستان بافق به همراه رونمایی از مجسمه پلنگ آسیایی افتتاح گردیده است. نام « ماریتا » از تنها بازمانده خانواده یوزپلنگ آسیایی گرفته شده که وقتی در 9 شهریور 1373 به همراه مادر، برادر و خواهرش برای خوردن آب به نزدیک یک آبادی در منطقه رفته بودند، متاسفانه به دلیل ترس و عدم اطلاع کافی مردم، مورد حمله قرار گرفتند. در این ماجرا، دو توله کشته شدند و ماده یوز زخمی نیز فرار کرد؛ ولی توله سوم، توسط محیط بانان نجات یافت و نام آن را « ماریتا » گذاشتند که تا سال 1382 در پارک پردیسان تهران از آن نگهداری می شد. شهرستان بافق، هم اکنون مهم ترین زیستگاه یوز ایرانی می باشد که بیش از 4 قلاده یوز در آن به ثبت رسیده است.

پارک آهن شهر بافق

هتل علمدار بافق و اقامتگاه سنتی باغ تیتو ، در نزدیکی دریاچه تفریحی پارک آهنشهر بافق قرار گرفته که دسترسی به این پارک را برای طبیعت دوستان سهولت بخشیده است.

پشتيبان آنلاين سايت
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi