https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

موزه فرهنگ و هنر بافق

صفحه اصلی  »  دیدنی های یزد  »  موزه های یزد  »  موزه فرهنگ و هنر بافق
شهر : بافق
آدرس : بافق، خیابان 15 خرداد، دبیرستان نمونه اندیشه، موزه فرهنگ و هنر
ساعت بازدید : قبل از اقدام به بازدید هماهنگ شود.
روز بازدید : همه روزه
هزینه بلیط گردشگران ايرانی : 3000 تومان

 بافق یکی از شهرستان های زیبای استان یزد است که در 120 کیلومتری جنوب شرقی آن قرار گرفته و از دو بخش و شش دهستان تشکیل شده است. شهرستان بافق سه موزه وحشی بافقی، سنگ و معدن و فرهنگ و هنر دارد که در این میان موزه فرهنگ و هنر بافق توانسته مجوز موزه ملی بگیرد و در بهمن 95 افتتاح شود.
موزه فرهنگ و هنر بافق در فضای 150 متری دبیرستان نمونه اندیشه بافق افتتاح شده است. وسایل به نمایش گذاشته شده در این موزه مربوط به حوزه آموزش و پرورش است و امکانات ابتدایی آموزش و پرورش در گذشته را به آموزش و پرورش مدرن امروزی پیوند زده است.
دیدار از این موزه علاوه بر اینکه نوستالژی های افراد آن دوره را بر می انگیزد و برایشان خاطره انگیز می باشد، برای دیگر افراد جوان تر هم که شاهد این سیر تحول هستند بسیار جالب است.
دستگاه های قدیمی همچون تلویزیون، تلفن، اسلاید، دستگاه تایپ و تکثیر، دوربین عکاسی و فیلمبرداری، انواع رادیو و ضبط صوت، لوازم التحریر قدیمی، کتب درسی، مجلات و روزنامه ها، کتاب های درسی، دست نوشته ها ، آثار نویسندگان معاصر و عکس های قدیمی دانش آموزان و معلمان از جمله وسایلی است که در موزه فرهنگ و هنر بافق یزد نگهداری می شود. 
لازم به ذکر است که این عکس ها و اسناد مربوط به دوره آغاز به کار آموزش و پرورش از سال 1306 تاکنون است.

مؤسس موزه فرهنگ و هنر بافق

سید جلال بهشتی زاده بافقی مؤسس این موزه است؛ وی دیپلم برق دارد و مدتی در آموزش و پرورش مسئول جمع آوری لوازم کار کرده و ضایعات بوده است. وی در این مدت با گرد آوری وسایلی که در انبار آموزش و پرورش در حال خاک خوردن بوده، تصمیم به دایر نمودن این موزه گرفت و طی دو سال _ از سال 93 تا 95 _ در حین خدمتگزاری در دبیرستان اندیشه، کار بازسازی وسایل به انجام رسید و سپس تمامی وسایل برای نمایش عموم در موزه فرهنگ و هنر بافق قرار گرفت.

 

پشتيبان آنلاين سايت
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi