https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

موزه فرهنگ و هنر بافق

صفحه اصلی  »  دیدنی های استان یزد  »  دیدنی های بافق  »  موزه فرهنگ و هنر بافق
شهر : بافق
آدرس : بافق، خیابان 15 خرداد، دبیرستان نمونه اندیشه، موزه فرهنگ و هنر
ساعت بازدید : قبل از اقدام به بازدید هماهنگ شود.
روز بازدید : همه روزه
هزینه بلیط گردشگران ايرانی : 3000 تومان

بافق، یکی از شهرستان‌های زیبای استان یزد است که در 120 کیلومتری جنوب شرقی آن قرار گرفته و از 2 بخش و 6 دهستان تشکیل شده است. شهرستان بافق دارای 3 موزه وحشی بافقی، سنگ و معدن و فرهنگ و هنر می‌باشد که در این میان، «موزه فرهنگ و هنر بافق» توانسته تا مجوز موزه ملی بگیرد و در بهمن‌ماه سال 1395 هـ.ش تأسیس شود.

موزه فرهنگ و هنر بافق، در فضای 150 مترمربعی «دبیرستان نمونه اندیشه بافق» افتتاح گردیده و وسایل به نمایش گذاشته‌شده آن، مربوط به حوزه آموزش‌وپرورش می‌باشد؛ وسایلی که امکانات ابتدایی آموزش‌وپرورش گذشته را به آموزش‌وپرورش مدرن امروزی پیوند زده است.

موزه فرهنگ و هنر بافق

دیدار از این موزه، علاوه‌بر اینکه نوستالژی‌های افراد آن دوره را برمی‌انگیزد و خاطره‌هایشان را زنده می‌کند، برای دیگر افراد جوان‌تر هم که شاهد این سیر تحول هستند، بسیار جالب می‌باشد.

دستگاه‌های قدیمی همچون تلویزیون، تلفن، اسلاید، دستگاه تایپ و تکثیر، دوربین عکاسی و فیلم‌برداری، انواع رادیو و ضبط‌صوت، لوازم‌التحریر قدیمی، کتب درسی، مجلات و روزنامه‌ها، کتاب‌های درسی، دست‌نوشته‌ها، آثار نویسندگان معاصر، عکس‌های قدیمی دانش آموزان و معلمان و... ازجمله وسایلی است که در موزه فرهنگ و هنر بافق یزد نگهداری می‌شود. 

لازم به ذکر است که این عکس‌ها و اسناد، مربوط به دوره آغاز به کار آموزش‌وپرورش در سال 1306 هـ.ش تاکنون می‌باشد.

موزه فرهنگ و هنر بافق

مؤسس موزه فرهنگ و هنر بافق

«سید جلال بهشتی زاده بافقی» مؤسس موزه فرهنگ و هنر است. وی دیپلم برق دارد و مدتی در سازمان آموزش‌وپرورش، مسئول جمع‌آوری لوازم کار کرده و ضایعات بوده است. جناب بهشتی، در این مدت با گردگیری وسایلی که در انبار آموزش‌وپرورش در حال خاک خوردن بوده، تصمیم به دایر نمودن موزه فرهنگ گرفته و طی دو سال _از سال 1393 تا 1395 هـ.ش_ در حین خدمتگزاری به دبیرستان اندیشه، کار بازسازی وسایل را نیز به انجام رسانده و سپس تمامی وسایل را برای نمایش عموم در موزه فرهنگ و هنر بافق قرار داده است.

موزه فرهنگ و هنر بافق

پشتيبان آنلاين سايت
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi