https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

غار الماس بافق

صفحه اصلی  »  دیدنی های یزد  »  جاذبه های طبیعی یزد »  غارهای یزد  »  غار الماس بافق
شهر : بافق
آدرس : بافق، روستای درگون کوچیل، غار الماس بافق
نوع جاذبه گردشگری : طبیعی
ساعت بازدید : قبل از اقدام به بازدید با محیط زیست بافق هماهنگ شود.
روز بازدید : اواخر اسفندماه تا اوایل مهرماه
هزینه بلیط گردشگران ايرانی : رایگان

غار الماس بافق

غار الماس بافق یکی از شگفت انگیزترین و ناشناخته ترین غارهای استان یزد و ایران بوده که با شماره ثبت 575 به تازگی در فهرست آثار ملی و طبیعی ایران قرار گرفته است.

غار الماس

این غار که نام اصلی اش غار چیل است و به غار الماس معروف شده، همچون گنجی ناشناخته در عمق 150 متری از سطح زمین در روستای درگون کوچیل کویر بافق بوجود آمده است.

با توجه به شرایط مدخل ورودی غار الماس که بر خلاف غارهای دیگر به صورت عمودی است و 6 متر شیب منفی دارد، غارنوردی در آن بسیار سخت است و از این رو نیاز هست افرادی که قصد بازدید از این غار را دارند از مهارت بالایی برخوردار باشند و تجهیزات حرفه ای مناسب با خود به همراه بیاورند تا خطر سقوط تهدیدشان نکند. دیدن این همه جاذبه طبیعی ارزش سختی کشیدن را دارد. زمانی که بعد از طی مسافت 150 متری به غار می رسید، در سکوت و ژرفای غار با قندیل های مرجانی رنگارنگی روبرو می شوید که شما را مسحور زیبایی خود کرده و حسابی خستگی را از تن تان به در می کند.

در شهرستان بافق، این پنجمین غار کشف شده است؛ غاری که قندیل‌های استوانه‌ای و مرجان گونه دیواره‌هایش، بسیار زیبا و حیرت انگیزند و در نوع خود منحصر به فرد می باشند.

غار الماس

دلیل ناشناختگی غار الماس بافق

با توجه به این که غار الماس بافق از جاذبه های طبیعی بسیار ارزشمند این شهرستان است، به توجه ویژه ای نیاز دارد. این غار از جمله غارهای زنده می باشد که حیات وحش در آن جریان دارد؛ پس مراقبت و حفظ این اثر بسیار خاص و ضروری است. همچنین از آن جا که این غار در منطقه شکار ممنوع واقع شده، تصمیم گرفته شد تا زمانی که آمادگی های لازم برای حفاظت از این غار بدست نیامده، وارد در صنعت ژئوتوریسم نشود.

غار الماس

پشتيبان آنلاين سايت
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi