https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

رزرو تور یزد

رزرو وسيله نقليه

هتل ارگ جدید یزد

دکتر عباس افلاطونیان ؛ سلطان درمان ناباروری ایران

تاریخ ثبت : 16 تیر 1397 صفحه اصلی  »  وبلاگ  »  سفر به یزد  »  دکتر عباس افلاطونیان ؛ سلطان درمان ناباروری ایران
دکتر عباس افلاطونیان ؛ سلطان درمان ناباروری ایران دکتر عباس افلاطونیان ؛ سلطان درمان ناباروری ایران

شرح حال دکتر عباس افلاطونیان

پروفسور عباس افلاطونیان ؛ مؤسس بزرگترین مرکز ناباروری خاورمیانه ، دکتر متخصص زنان و زایمان و بنیان گذار بیمارستان افلاطونیان بم می باشد.

عباس افلاطونیان در سال ۱۳۲۹ در شهرستان بم به دنیا آمد اما خانواده او اصالتا یزدی بودند. وی تحصیلات ابتدایی را در بم به پایان رساند و در سال ۱۳۴۷ با دریافت رتبه اول استان کرمان در رشته طبیعی از دبیرستان فردوسی بم فارغ التحصیل شد. دکتر افلاطونیان بعد از اتمام دوره متوسطه در سن 19 ‌سالگی با دختر دایی 17 ساله خود ازدواج کرد. از آنجایی که همسرش در طول تحصیل و کار با او همراه و همگام بود، به پیشنهاد وی تصمیم به ادامه تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه تهران گرفت. در همان سال 1347 نیز وارد دانشکده پزشکی دانشگاه تهران گردید و در سال ۱۳۵۴ با رتبه عالی، مدرک پزشکی خود را دریافت نمود. وی از سال ۱۳۵۹ با خدمت رسانی به مردم شهرستان بم، فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد.

دکتر عباس افلاطونیان ؛ سلطان درمان ناباروری ایران

فرزندان دکتر افلاطونیان

دکتر عباس افلاطونیان ، 4 فرزند دارد به نام های؛ رضا( PHD طب تولیدمثل از انگلستان و همکار موسسه رویان)، بهروز( دکترای سلول‌های بنیادی و عضو هیات علمی‌ مرکز ناباروری یزد)، نسترن( پزشک عمومی‌ بیمارستان مادر) و علی( پزشک عمومی) که همگی تحت حمایت و تشویق پدر و مادر و علاقه خود به این جایگاه ها رسیده اند.

دکتر عباس افلاطونیان ؛ سلطان درمان ناباروری ایران

دکتر عباس افلاطونیان در سال ‌1362 به یزد آمد و در کنار تأسیس بیمارستان شهید صدوقی یزد و انجام سِمت استاد دانشگاهی، در بیمارستان دکتر مجیبیان یزد نیز به فعالیت پرداخت. دو سال بعد یعنی سال ‌1364 هم به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه شهید صدوقی یزد انتخاب شد و در سال 1371 مؤفق به کسب درجه علمی فلوشیپ نازایی از دانشگاه علوم پزشکی یزد شد.

دکتر افلاطونیان در سال 1373 ، بیمارستان زنان و زایمان و درمان ناباروری مادر یزد را با همکاری دکتر کریم ‌زاده در شهر یزد راه ‌اندازی کرد که هر ساله بیش از 8 هزار بیمار از خدمات این بیمارستان مجهز، بهره مند می ‌شوند.

دکتر افلاطونیان چند سال بعد، زایشگاه مهدیه را و سپس در سال 1377، بیمارستان افلاطونیان بم را به یاد پدر مرحومش و برای خدمت به بیماران شهرستان بم تأسیس نمود. این بیمارستان بویژه در حادثه زلزله دی ماه 1382 بم، نقشی بسیار حیاتی در کمک به مردم مصیبت دیده بم داشت، خود دکتر افلاطونیان نیز حدود 160 نفر از اقوامش را در این فاجعه از دست داد. اما هیچ وقت ناامید نشد و بالعکس با علم و تخصصش، بیش از ده هزار کودک را به خانواده ها هدیه داده است.

دکتر عباس افلاطونیان ؛ سلطان درمان ناباروری ایران

کلینیک ناباروری یزد

مرکز درمانی ناباروری یزد در سال 1368 با سرپرستی دکتر افلاطونیان و اجلاس عده ای از متخصصان پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد تأسیس گردید. این مرکز در سال 1379 از سوی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در زمینه ناباروری و تولید مثل به قطب علمی کشور تبدیل شد و جوایز ارزنده ای از جمله عنوان مرکز تحقیقاتی نمونه را در جشنواره پژوهشی رازی در سال 1380 دریافت نموده است.

کلینیک ناباروری یزد شامل کلینیک های زنان، مشاوره ژنتیک، ارولوژی و روان پزشکی می باشد که زوج های نابارور پس از پذیرش در این مرکز، تحت معاینه متخصصان مربوطه قرار گرفته و علت بچه دار نشدنشان مشخص می شود سپس پروسه درمان و مراحل آن آغاز می گردد.

یکی از مزایای این مرکز، پایین بودن نسبی هزینه های درمانی ناباروی آن می باشد که باعث جذب زوج های نابارور زیادی از تهران، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، فارس، کرمان،‌ هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس، عراق، عربستان، پاکستان، ترکیه و برخی از کشورهای اروپایی به این مرکز شده است.

دکتر عباس افلاطونیان ؛ سلطان درمان ناباروری ایران

اولین های کلینیک ناباروری یزد

کلینیک ناباروری یزد صاحب افتخارات و اولین های زیادی می باشد که عبارتند از؛ در سال 1369 اولین نوزاد حاصل از تکنیک در ایران، در سال 1379 اولین نوزاد حاصل از  IUI، اولین نوزاد حاصل از میکرو اینجکشن، اولین نوزاد حاصل از اسپرم های اپیدیدیم و میکرو اینجکشن ایران،  IVM( بالغ کردن تخمک در محیط خارج از بدن و بارور کردن آن)، انجام روش درمانی IVF در کلینیک ناباروری یزد با قدمتی طولانی و ...


پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad Samandehi