https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

موزه تاریخ طبیعی یزد ( محیط زیست )

صفحه اصلی  »  دیدنی های یزد  »  موزه های دیدنی یزد  »  موزه تاریخ طبیعی یزد ( محیط زیست )
شهر : یزد
آدرس : یزد، بلوار دانشجو، جنب تالار غدیر، موزه تاریخ طبیعی یزد
نوع جاذبه گردشگری : علمی
ساعت بازدید : از ساعت 8 الی 14
روز بازدید : همه روزه به جز جمعه ها و ایام تعطیل
هزینه بلیط گردشگران ايرانی : رایگان
هزینه بلیط گردشگران خارجی : رایگان

معرفی موزه تاریخ طبیعی یزد

ساختمان موزه تاریخ طبیعی یزد با متراژ 200 متر و دارای 2 طبقه می باشد که داخل ساختمان سازمان حفاظت محیط زیست بلوار دانشجو یزد واقع شده است. این موزه از سال 1380 آغاز به فعالیت کرد که در تاریخ 1 تیرماه 1383 به طور رسمی افتتاح شد و برای بازدید در اختیار عموم قرار گرفت.

کارشناسان موزه محیط زیست، در بدو ورود بازدید کنندگان و حین تماشای گونه های نادر موزه، به نقش موزه در یادگیری و آموزش جغرافیای زیستی، تنوع زیستی، طبیعت گردی و پرنده نگری، تقبیح شکار غیر مجاز، مدیریت حیات وحش، نقش تک تک افراد در حفاظت و آینده کره زمین و ... اشاره و سخنرانی می کنند. همچنین تا پایان بازدید، اطلاعات مفید و کاملی را در خصوص نمونه های موزه، به صورت شفاهی توضیح می دهند

گنجینه های موزه محیط زیست

موزه تاریخ طبیعی یزد متعلق به محیط زیست و دارای 2 سالن است که بیش از 200 شی ء ارزشمند از قبیل تاکسیدرمی 15 پستاندار، 189 پرنده و 4 خزنده حیات وحش و حشرات دارد همچنین 40 اسکلت، چندین جمجمه و انواعی از سنگ های مختلف مربوط به استان، شهرهای یزد و ایران در آن قرار دارد.

در موزه تاریخ طبیعی یزد ؛ بر اساس نیاز و پتانسیل بازدید کنندگان، برای سنین گروه الف تا ج فیلم آموزشی پخش می شود که البته با هماهنگی بخش آموزش و روابط عمومی این امر صورت می گیرد.

گروه های بازدید کننده موزه

مراکز و گروه بازدید کنندگان موزه محیط زیست 5 دسته هستند که شامل مراکز پیش دبستانی، دبستان و راهنمایی، دانشجویان، گروه مناسبت های زیست محیطی، بازدیدکنندگان اتفاقی، مسئولین و مقامات عالی استانی و سازمانی می شوند.

در طی 2 سال اخیر، استقبال پیش دبستانی ها برای بازدید از موزه افزایش یافته که البته آموزش کودکان پیش دبستانی به دلیل شرایط سنی، نیاز به مهارت های بیشتر و خاص تری دارد.

اقدامات حفاظتی موزه تاریخ طبیعی یزد

 موزه اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد بر اساس دستورالعمل سازمانی، به منظور حفظ نمونه های آکنده کاری (انباشته) شده، سالانه 2 بار؛ اواسط بهار و اوایل پاییز، موزه توسط شرکتی معتبر سمپاشی می شود.

 برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد موزه تاریخ طبیعی یزد با پشتیبان آنلاین رادینا تماس بگیرید.

پشتيبان آنلاين سايت
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi