https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

پیست اسکی سخوید یزد

صفحه اصلی  »  دیدنی های یزد  »  جاذبه های طبیعی یزد »  کوه های یزد  »  پیست اسکی سخوید یزد
شهر : تفت
آدرس : یزد، شهرستان تفت، دهستان سخوید، پیست اسکی سخوید یزد
نوع جاذبه گردشگری : طبیعی
روز بازدید : همه روزه

پیست سخوید تفرجگاه زمستانی یزد

پیست اسکی سخوید یزد یکی از مناطق ییلاقی یزد محسوب می شود که در روستای سخوید یزد ، معروف به سخود و در دامنه های شیرکوه تفت سر بَرآورده و هرساله با شروع فصل زمستان و بارش برف، به محلی مفرّح برای اسکی و برف بازی مردمان کویر یزد تبدیل می شود.

پیست اسکی سخوید یزد

منطقه تفریحی سخوید

برای رفتن به پیست اسکی طبیعی سخوید تفت یزد باید به روستای خوش آب و هوای سانیج و سپس روستای سخوید رفت؛ روستاهایی که با داشتن کوه‌ های بلند اغلب پُر باران و پُر نعمت از محصولاتی همچون گردو، بادام، توت و انگور می ‌باشند. درختان کهنسال گردو نیز در میان خانه ‌های کاهگلی روستا، تلفیق رنگی زیبایی را خلق نموده و بیانگر هم نشینی کاهگل کویر و درختان سرسبز می باشند.
روستای سخوید یزد قدمتی ۱۵۰۰ ساله دارد که ساکنین اولیه آن همچون دیگر مناطق یزد، زرتشتی بوده‌ و بعدها به علت بدی آب و هوا و باران ‌های شدید از آنجا مهاجرت کرده‌ اند و آثاری همچون دخمه و آتشکده‌ را از خود بر جای گذاشته اند.
با  گذر از روستای سخوید در فصول زمستان به کوه‌ های پوشیده از برف می رسید که زیبایی طبیعت آن محسور کننده است و همچون مرواریدی در دل صدف کویر می درخشد.
در این روزها، بساط لبو و شلغم در کنار پیست به پا است و چند نفری هم هستند که تیوب برای لیز خوردن از بالای برفها، کرایه می‌دهند تا لذت برف بازی را دو چندان کنند. این شیب هرچند که به پیست اسکی سخوید معروف است اما از اسکی، چوب و ابزار اسکی خبری نیست. 

پیست اسکی سخوید یزد

اگر قصد اقامت و رزرو اقامتگاه سنتی در شهرستان تفت را دارید، اقامتگاه بوم گردی نارتی تی تفت گزینه مناسبی جهت رزرو به شمار می آید.
هنگام اقامت در شهر تاریخی میبد می توانید از تور یک روزه تفت و تورهای کویر نوردی با کیفیت رادینا استفاده نمایید.
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره پیست اسکی سخوید یزد ، با پشتیبان آنلاین رادینا تماس بگیرید.

پشتيبان آنلاين سايت
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi