https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

پیست اسکی سخوید یزد

صفحه اصلی  »  دیدنی های استان یزد  »  دیدنی های تفت  »  پیست اسکی سخوید یزد
شهر : تفت
آدرس : یزد، شهرستان تفت، دهستان سخوید، پیست اسکی سخوید یزد
نوع جاذبه گردشگری : طبیعی
روز بازدید : همه روزه

پیست سخوید؛ تفرجگاه زمستانی یزد

پیست اسکی سخوید، یکی از مناطق ییلاقی یزد محسوب می‌شود که در روستای سخوید یزد، معروف به سخود و در دامنه‌های شیرکوه تفت سر بَرآورده و هرساله با شروع فصل زمستان و بارش برف، به محلی مفرّح برای اسکی و برف‌بازی مردمان کویر یزد تبدیل می‌شود.

پیست اسکی سخوید یزد

منطقه تفریحی سخوید

برای رفتن به پیست اسکی طبیعی سخوید تفت یزد باید به روستای خوش آب‌وهوای سانیج و سپس روستای سخوید رفت؛ روستاهایی که با داشتن کوه‌های بلند، اغلب پرباران و پرنعمت از محصولاتی همچون گردو، بادام، توت و انگور می‌باشند. درختان کهن‌سال گردو نیز در میان خانه‌های کاه‌گلی روستا، تلفیق رنگی زیبایی را خلق نموده و بیانگر هم‌نشینی کاه‌گل کویر و درختان سرسبز هستند.

روستای سخوید یزد، قدمتی ۱۵۰۰ ساله دارد که ساکنین اولیه آن همچون دیگر مناطق یزد، زرتشتی بوده‌ و بعدها به علت بدی آب‌وهوا و باران ‌های شدید ازآنجا مهاجرت کرده‌ و آثاری همچون دخمه و آتشکده‌ را از خود بر جای گذاشته‌اند.

با  گذر از روستای سخوید، در فصول زمستان به کوه‌های پوشیده از برف می‌رسید که زیبایی طبیعت آن مسحورکننده است و همچون مرواریدی در دل صدف کویر می‌درخشد.

در این روزها، بساط لبو و شلغم در کنار پیست به پا است و چندنفری هم هستند که تیوب برای لیز خوردن از بالای برف‌ها، کرایه می‌دهند تا لذت برف‌بازی را دوچندان کنند. این شیب، هرچند که به پیست اسکی سخوید معروف است اما از اسکی، چوب و ابزار اسکی خبری نیست. کمتر تیوپی پیدا می‌شود که سرنشینان آن، سالم به پایین شیب برسد ولی گویا همین به هوا پریدن‌ها، در برف غلتیدن‌ها و واژگون شدن‌ها، خطرات هیجان‌انگیزی ساخته که دیگران را نیز ترغیب و تشویق به این امر می‌کند.

نمای کلی پیست اسکی سخوید یزد

اگر قصد اقامت و رزرو اقامتگاه سنتی در شهرستان تفت را دارید، اقامتگاه بوم گردی نارتی تی تفت گزینه مناسبی جهت رزرو به شمار می‌آید.
هنگام اقامت در شهر تاریخی میبد می‌توانید از تور یک روزه تفت و تورهای کویر نوردی با کیفیت رادینا استفاده نمایید.
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره پیست اسکی سخوید یزد، با پشتیبان آنلاین رادینا تماس بگیرید.

پشتيبان آنلاين سايت
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi