https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

غار دربید

صفحه اصلی  »  دیدنی های یزد  »  جاذبه های طبیعی یزد »  غارهای یزد  »  غار دربید
شهر : اشکذر
نوع جاذبه گردشگری : طبیعی
هزینه بلیط گردشگران ايرانی : رایگان

آشنایی با غار دربید

از عجایب یزد این شهر کویری، داشتن غارهای زیبا و متعدد است که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خودشان را دارند؛ یکی از این غارها، غار دربید یزد است که در روستای دربید از توابع زارچ قرار دارد. روستای دربید در 39 کیلومتری یزد واقع شده و علاوه بر غار، سرو 2100 ساله ای دارد که بازدید از آن برای گردشگران جالب است. 
برای رفتن به غار دربید ، نیاز به زمان، یک صبح دل انگیز و کوله ای پر از خوراکی و آب و چراغ قوه دارید. حد فاصل این روستا تا کوهی که غار دربید در آن وجود دارد، یک جاده خاکی است که باید از آن عبور کنید. 
این غار آهکی زیبا، در زمان قدیم توسط چوپانی که از آن عبور می کرده، کشف شده است.

غار دربید

صعود به کوه دربید

جایگاه این غار در ارتفاع 2960 کوه دربید قرار دارد و دارای 30 متر طول و 20 متر عمق می باشد. صعود به قله دربید حدود 5 ساعت به طول می انجامد و راهی نسبتاً صعب العبور و سخت دارد که نیاز به یک راه بلد را برای صعود، ضروری می نماید. 

غار دربید

بهترین فصل بازدید

بازدید از غار دربید در همه فصول امکان پذیر است، اما بهترین فصل از نظر کوهنوردان بهار و پاییز می باشد. مسیر صعود کاملاً کوهستانی است و در میان آن چشمه ای وجود ندارد پس آب کافی همراه داشته باشید.  

غار دربید

پوشش گیاهی پیرامون غار دربید

کوه دربید در منطقه خشکی قرار دارد اما گاهی در مسیر گیاه های ویژه این منطقه که برخی خاصیت دارویی دارند و نیز گلسنگ های زیبا دیده می شوند. 

غار دربید

منطقه ای خشک و چشمه ای گوارا

بعد از پیاده روی در دل کوهستان به دهانه غار دربید می رسید، وقتی به غار آهکی زیبا وارد می شوید، خنکای داخل آن خستگی پیاده روی را از وجودتان می زداید. نکته جالب درباره غار دربید این است که علاوه بر بلورهای آهکی جذابش، دارای چشمه ای می باشد که علی رغم آب و هوای خشک منطقه در دل آن وجود دارد و با آن نوشیدنی گوارای خنک از میهمانان خود پذیرایی می کند. 

غار دربید

قابل توجه گردشگران

با توجه به شهرت غار دربید در میان کوهنوردان و بازدید زیاد آن ها، سالیانه تکه های زیادی از بلورهای آهکی غار ربوده می شود که این بی مهری برخی بازدیدکنندگان، زیبایی غار دربید را در معرض خطر جدی قرار داده است.

غار دربید

بازدید از غار دربید؛ تجربه ای بی نظیر

وقتی برای برگشت از دامنه کوه سرازیر می شوید، دیدن غروب آفتاب در میان کوه های این منطقه به همراه نوشیدن یک استکان چای، عیش شما را در بازدید از غار دربید تکمیل می کند.

غار دربید

اگر قصد اقامت در شهرستان زارچ را دارید، هتل باران رضوانشهر و اقامتگاه بوم گردی رستاق بهترین گزینه های پیش روی شما هستند. 
در کنار بازدید از غار دربید ، با تور نیم روزه کویرنوردی رادینا جلوه ای دیگر از طبیعت استان یزد را دیدن کنید.
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دیدنی های زارچ و اشکذر با پشتیبان آنلاین رادینا تماس بگیرید.

پشتيبان آنلاين سايت
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi