https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

موزه مردم شناسی هرات

صفحه اصلی  »  سوغات یزد  »  دیدنی های خاتم  »  موزه مردم شناسی هرات
شهر : خاتم
آدرس : خاتم، هرات، خیابان شهید بهشتی، جنب شهرداری، موزه مردم شناسی هرات
ساعت ارائه خدمات : 24 ساعته
روز بازدید : همه روزه حتی جمعه ها
هزینه بلیط گردشگران ايرانی : رایگان

موزه مردم شناسی هرات

شهر هرات به‌عنوان یکی از شهرهای تاریخی استان یزد، ازجمله مناطق دیدنی جنوب این استان و شهرستان خاتم محسوب می‌شود که به آثار تاریخی و باستانی خود شهرت دارد. به‌طورکلی، هرات در کنار شهر مروست _معروف به دارالکلات (شهر قلعه‌ها)_ مجموعه‌ای از بناهای قدیمی را در دل خود جای داده که ازجمله آن‌ها می‌توان به قلعه ملکی هرات، قلعه محمد باقری و... اشاره کرد.

با توجه به وجود بناهای تاریخی و آثار باستانی زیاد از قبیل سنگ‌قبرهای چند صدساله، بقعه‌های قدیمی، سنگ‌نوشته‌های تاریخی و... در این دیار، از سال‌ها قبل ضرورت تأسیس موزه‌ای در شهر هرات حس می‌شده که امروزه با تلاش‌های میراث فرهنگی شهرستان خاتم،‌ این موزه پایه‌گذاری گردیده است.

موزه مردم شناسی هرات

سرانجام موزه مردم شناسی هرات، در سال ۱۳۹۱ هـ.ش تأسیس شده و مجموعه‌ای از مجسمه‌های گوناگون با لباس‌های محلی، آداب‌ورسوم، وسایل کشاورزی، کوزه‌ها و ظروف و... را به نمایش گذاشته و به شکلی بسیار زیبا، سیر زندگی مردمان قدیم شهرستان خاتم را بیان نموده است.

کوزه های موزه مردم شناسی هرات

ساختمان موزه مردم شناسی هرات در خیابان شهید بهشتی، جنب شهرداری هرات واقع شده که با مرمت و بازسازی‌های چندین‌باره و طی زیباسازی‌های فضای داخلی، به یکی از جاذبه‌های پربازدید این شهر تبدیل شده است. لازم به ذکر است که موزه هرات در حال حاضر _به مدت یک سال_، در یک حمام قدیمی برای بازدید توسط علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان فعال می‌باشد

گنجینه های موزه مردم شناسی هرات

پشتيبان آنلاين سايت
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi