https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

موزه مردم شناسی هرات

صفحه اصلی  »  سوغات یزد  »  موزه های یزد  »  موزه مردم شناسی هرات
شهر : خاتم
آدرس : خاتم، هرات، خیابان شهید بهشتی، جنب شهرداری، موزه مردم شناسی هرات
ساعت ارائه خدمات : 24 ساعته
روز بازدید : همه روزه حتی جمعه ها
هزینه بلیط گردشگران ايرانی : رایگان

شهر هرات به عنوان یکی از شهرهای تاریخی استان یزد، از جمله مناطق دیدنی جنوب این استان و شهرستان خاتم محسوب می شود که به آثار تاریخی و باستانی خود شهرت دارد. به طور کلی، هرات در کنار شهر مروست _معروف به دارالکلات (شهر قلعه ها)_ مجموعه ای از بناهای قدیمی را در دل خود جای داده که از جمله آن ها می توان به قلعه ملکی هرات، قلعه محمد باقری و... اشاره کرد.

با توجه به وجود بناهای تاریخی و آثار باستانی زیاد از قبیل سنگ قبرهای چند صد ساله، بقعه های قدیمی، سنگ نوشته های تاریخی و... در این دیار، از سال ها قبل ضرورت تأسیس موزه ای در شهر هرات حس می شد که با تلاش های میراث فرهنگی شهرستان خاتم،‌ این موزه راه اندازی گردید.

موزه هرات

سرانجام موزه مردم شناسی هرات با تأسیس در سال ۱۳۹۱، مجموعه ای از مجسمه های گوناگون با لباس های محلی، آداب و رسوم، وسایل کشاورزی، کوزه ها و ظروف و... را در خود جای داد و به شکلی بسیار زیبا، سیر زندگی مردمان قدیم شهرستان خاتم را به نمایش گذاشت.

موزه هرات

ساختمان موزه مردم شناسی هرات در خیابان شهید بهشتی، جنب شهرداری هرات واقع شده که با مرمت و بازسازی های چندین باره و طی زیباسازی های فضای داخلی، به یکی از جاذبه های پربازدید این شهر تبدیل شده است. لازم به ذکر است که موزه هرات در حال حاضر _به مدت یک سال_، در یک حمام قدیمی برای بازدید توسط علاقه مندان و بازدیدکنندگان فعال می باشد.

موزه هرات

پشتيبان آنلاين سايت
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi