https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

تور یک شب و دو روز ( یزد، مهریز، کویر نوردی)

صفحه اصلی  »  تورها  »  تور یزد گردی  »  تور یک شب و دو روز ( یزد، مهریز، کویر نوردی)
رزرو / خرید آنلاین
0 تومان
سفری رویایی را با رادینا تجربه کنید

لوازم پیشنهادی

هیچ موردی نیست

لوازم ضروری

هیچ موردی نیست

برنامه سفر

1
صبحانه را که میل کنید سفرمان آغاز می شود. به دیدار دخمه زرتشتیان می رویم همان که برج سکوتش می خوانند. می رویم تا ببینیم سالیان پیش از این، نیاکان ما برای دفن مردگانشان آنها را بر روی دخمه قرار می دادند تا خوراک پرندگان شوند. مقدس بودن و نیالودن خاک برای آنها دارای اهمیتی بود تا مردگان خود را دفن نکنند. شیوه ای جالب و درخور تامل که بازدید آن خالی از لطف نیست. بعد به دیدار آتشی می رویم که عمرش بیش از 1500 سال است و در آتشکده زرتشتیان نگهداری می شود. آتشی با شکوه که خود یادگاری است از سنت ایرانی قبل از اسلام که احترام به آتش در همه جا حضور داشت. بعد راهی می شویم تا مجموعه ای را ببینیم که خیلی ها یزد را با آن می شناسند. از امیرچخماق سخن می گویم. ازتکیه ای که بر پهنه خیابان صف کشیده است، از مسجد باشکوهش، از آب انباری که در حال حاضر محلی است برای برگزاری ورزش باستانی زورخانه، از بازارچه حاجی قنبر و از نخل بزرگی که در میدان گذاشته شده، نخلی که نماد آزادگی است و سال ها پیش مردم دیار یزد در روز عاشورا به نماد تشییع پیکر حضرت ابا عبدالله حسین آن را بلند می کردند و در اطراف میدان می گرداندند. سنتی که هنوز پابرجاست و نمادی اصیل از برگزاری مراسم عزاداری در ایام محرم است که در دیار کویر، باشکوه هر چه تمام تر برگزار می شود. داستان آب در یزد داستان جالبی است. داستان صنعتگرانی سخت کوش، که دیار کویری یزد حیات خود را وام دار آنهاست. مقنی هایی که در نهایت سخت کوشی، آب را از طریق قنات روان ساختند و معماران خلاق پا به پای آنها آب انبارها، آسیاب ها، پایاب ها و ... را خلق کردند تا موجب آبادانی این دیار شوند. این داستان جذاب را در موزه آب یزد به تماشا می نشینیم تا از نگاهی دیگر، صدای پای آب را در این خانه قدیمی بشنویم. به دیدار باغ دولت آباد می رویم، باغی که قصه ای دراز دارد. یادگاری ماندگار از خان بزرگ، محمد تقی خان که قنات دولت آباد را که از چهار قنات به هم متصل شده است را به اینجا آورد و این باغ زیبا با عمارت های باشکوه و بادگیر مشهور و بلندش و فضایی دلربا با درختانی سرسبز احداث نمود. به بازدید از شاهکار معماری ایران می رویم. مکانی که در هر قسمت آن جلوه هایی از هنر کاشی کاری، نور و ترکیب رنگ خودنمایی می کند. از مسجد جامع یزد سخن می گوییم، جایی که سردر و مناره های بلندش دل و دین و عقل و هوش، همه را بر آب می دهد. پس از عبور از کوچه های پر پیچ وخم و عبور از زیر ساباط ها و طاق ها و تویزه ها، به بنایی می رسیم که گنبد بلند و خشتی آن با رنگ طلایی و لاجوردی و گچ بری زیبا تزئین شده است. نام اصلی این بنا مدرسه ضیائیه است که به دلیل ارجاع در یکی از ابیات شعر حافظ به عنوان زندان اسکندر شناخته شده است: دلم از وحشت زندان سکندر بگرفت رخت بربندم و تا ملک سلیمان بروم مدرسه ضیائیه یکی از مدارس علوم دینی بوده که برگرفته از نام بانی آن به مدرسه ضیائیه لقب گرفته است. قبه یا بقعه دوازده امام نام مکانیست که قریب به هزار سال خاطره را از گنبد آجری و بنای چهار طاقی اش می توان جویا شد. این مکان را در کنار مدرسه ضیائیه می بینیم و بعد به بازدید یکی از زیباترین و قدیمی ترین خانه های سنتی شهر یزد می رویم. خانه لاری ها، خانه ایست قاجاری در قلب محله فهادان. در چوبی قدیمی آن با کوبه و حلقه و سکو در کوچه ای باریک و اندرون آن بسیار زیبا و دلنشین است.

2
مهریز خوشتر ز عیش و صحبت و باغ و بهار چیست؟ کسانی که زندگی آنها به طبیعت و تاریخ گره خورده است، حداقل یکبار در دل آرزوی دیدن منحصر بفردترین باغ های زیبای ایرانی را دارند. و ما امروز راهی باغی می شویم که جزو نه باغ ثبت شده در یونسکوست. کوشکی زیبا یادگار زمان قاجار که عبور مسیرهای متفاوت آب داخل و حضور درختان تنومند در حاشیه رود آب زیبایی آن را دوچندان کرده است. از ورودی باغ که می خواهیم وارد شویم باید از مجموعه ای گذر کنیم که برج باغ نیز در قسمت ورودی قرار دارد و تزئیناتی شبیه به دوران زندیه دارد. بعد از قدم نهادن به داخل، به زیباترین قسمت بنای باغ، یعنی کوشک وسط می رویم تا وقت خوش را در آن جا مغتنم شماریم و لختی استراحت کنیم. راهمان را ادامه می دهیم تا به سریزد برسیم، جایی که سالیان گذشته دروازه اصلی شهر یزد یا همان شهر فرافر در آنجا بوده است و به همین دلیل آن را سریزد می خواندند. جاذبه های سریزد را که دیدیم بعد از صرف ناهار به هنگام عصر به دل کویر می رویم تا حدیث خاک و افلاک را از زبان خودشان بشنویم و طنین آهنگین نور را بر فراز سنگ ها ببینیم. بر روی رمل های روان قدم می زنیم و شب هنگام با دیدن آسمان پرستاره کویر، بند از پای جانمان باز می شود و با کمند کهکشان تا آستان عرش پرواز می کنیم.

   خدمات:

 

نکته:

هزینه تور برای کودکان زیر 4 سال رایگان است

 

 

 

نکات مهم در هنگام ثبت نام

1. یکی ازساده‌ترین و سریع‌ترین روش‌های ثبت‌نام درسفرهای رادینا، ثبت‌نام به‌صورت آنلاین (استفاده از فرم روبرو) است.

ثبت‌نام و واریز وجه سفر به‌صورت آنلاین علاوه ‌بر جلوگیری از اتلاف زمان شما، به ما نیز برای مدیریت بهینه و سریع‌تر سفرها کمک می‌کند.

1. درصورتی‌که به هر دلیلی امکان ثبت‌نام آنلاین برای شما میسر نبود می‌توانید پس از رزرو تلفنی، مبلغ این سفر را به حساب زیر واریز و مشخصات فردی و فیش واریزی خود را به آدرس ایمیل info@gotoyazd.com ارسال فرمایید.

نام بانک شماره کارت شماره شبا صاحب حساب
رسالت 5041-7270-1008-0099 IR 660700001000127554677001 شرکت سفرهای فرنگار رادینا

2. رزرو اولیه برای تورهای چند روزه حداکثر تا 48 ساعت دارای اعتبار است.

3. در صورت انصراف از شرکت نمودن در سفر، جریمه کنسلی طبق شرایط مندرج در « منشور رادینا » از مسافر دریافت خواهد شد. برای مطالعه شرایط به لینک زیر مراجعه کنید.


منشور رادینا ( مشاهده و ادامه )

فرم ثبت نام یا رزرو سفر

نوع ثبت نام :


تعداد (نفر) :


» هر نفر : 0 تومان

» مجموع هزینه : 0 تومان

» قابل پرداخت : 0 تومان

مهلت زمان رزرو به پایان رسیده است
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi