https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

کوه ریگ مهریز

صفحه اصلی  »  دیدنی های یزد  »  < کوه های یزد  »  کوه ریگ مهریز
شهر : مهریز
آدرس : شهرستان مهریز، محله بغداد آباد، کوه ریگ مهریز
نوع جاذبه گردشگری : طبیعی
روز بازدید : همه روزه

کوه ریگ مهریز

کوه ریگ مهریز، یکی از جذاب ترین تپه های شنی استان یزد

به دیدار یكی از جاذبه های طبیعی استان یزد كه در شهرستان مهریز قرار گرفته، کوه ریگ مهریز می رویم. 
در طول سال ها، تلی از ماسه ‌های تمیز و بدون خاک، به صورت تپه بسیار بزرگی در كنار كوهی روی هم انباشته شده اند تا امروز کوه ریگ مهریز را تشکیل دهند و مكانی باشند برای تفریح گردشگران و مسافران این دیار. 

کوه ریگ مهریز

قدم در شن های کوه ریگ مهریز می گذاریم

از كوچه پس كوچه های محله بغداد آباد گذر می كنیم، باغ ها را می بینیم تا به پای كوه برسیم. بر روی ریگ های داغ قدم می گذاریم، هرچه بالاتر می رویم این ماسه های داغ شده زیر تابش خورشید، ازخستگی و تشنگی می خواهند پایمان را ببلعند. اندكی به ریگ ها فرصت می دهیم پایمان را در تنورِ داغشان رها می كنیم، هرچه حرارت و داغی داشتند را به ما می دهند و هرچه درد و خستگی در پایمان هست را می گیرند. راحت وآسوده می شویم. شاید درست باشد كه مردمان این دیار سالهاست برای درمان درد مفاصل و رماتیسم به این كوه ریگ پناه می برند و اینجا را بهترین مركز درمان می پندارند. 
حركت می كنیم می خواهیم بالای كوه ریگ مهریز را ببنیم، وقتی بالای تپه رسیدیم آنچه كه می بینیم ما را حیرت زده خواهد كرد. شهری كویری با كوچه پس كوچه هایی پر از باغ، پر از درخت، پر از رنگ سبز و پر از زندگی. 

کوه ریگ مهریز

 چه حیف است كه شنیدیم هر روز درختی از این كوچه ها و باغی از این شهر كم می شود تا جاده ای مصنوعی برای راحتی دسترسی به كوه ریگ مهریز ساخته شود، اما غافل از آنیم كه بالای تپه می رویم تا این شهر تاریخی و زیبا را همراه با مناظر زیبایش كه به دلیل هم نشینی با كوه شیركوه ایجاد شده را نظاره گر باشیم... و صد حیف از این غفلت و نادانی. 
 پس از پایین آمدن از كوه ریگ، اگر فرصتی داشتیم می توانیم به بازدید دو جاذبه دیگر كه در كنار این مكان واقع شده، برج كبوترخانه و آب انبار تاریخی كوه ریگ مهریز برویم. 

کوه ریگ مهریز

موقعیت كوه ریگ در شهرستان مهریز و محله بغداد آباد سفلی واقع شده است. 

شما می تونید برای گشت در این شهر زیبا به صفحه رزرو تور گردشگری مهریز سر بزنید. مطلب راهنمای سفر به مهریز می تواند شما را بهتر با این شهر و جاذبه های گردشگری مهریز آشنا کند. 

  برای اطلاعات بیشتر در مورد کوه ریگ مهریز با پشتیبان آنلاین رادینا تماس بگیرید. 

پشتيبان آنلاين سايت
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi