https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

بهترین هتل های میبد کجاست؟

تاریخ ثبت : 19 خرداد 1397 صفحه اصلی  »  وبلاگ  »  سفر به یزد  »  بهترین هتل های میبد کجاست؟
بهترین هتل های میبد کجاست؟ بهترین هتل های میبد کجاست؟

میبد شهر تاریخ

شهرستان تاریخی میبد شهری کهن و با اصالت است که نامش از واژه‌ های فارسی میانه دوره ساسانی می‌باشد. بافت سنتی این شهر، هنوز تا حدودی ماندگار است و سرشار از پدیده ‌ها و عناصر شهری قدیم همچون کهندژ، راه‌ های باستانی، شارستان، بناها و تشکیلات آن، بیرونه و آثار گسترش شهری می باشد. 
کهن‌ ترین سند هویت تاریخی و آغاز شهرسازی این شهر و حتی شهر جهانی یزد، نارین قلعه میبد است که همچون پیری خسته و خاموش آرمیده است.
خانه های تاریخی این شهر هم کم نیست و هر کدام با شکوه خود، اُبهت و اصالتی خاص را به رخ می کشند که امروزه مردمان خوش ذوق یزدی برای حفظ این یادگارهای تاریخی آنها را به هتل سنتی یا اقامتگاه بوم گردی تبدیل نموده اند که کاری بس خردمندانه و زیباست.

هتل حاج ملک میبد

هتل حاج ملک میبد یزد ، هتلی سنتی با ۱۵۰۰ متر وسعت در خیابان فیروز آباد میبد واقع شده است. این هتل بسیار اصیل و باشکوه با تزیینات و طراحی های خاص خود، به یک هتل مجلل و ۳ ستاره تبدیل شده است. مجموعه هتل و رستوران سنتی حاج ملک میبد دو بخش اندرونی و بیرونی، هشتی و حیاط نارنجستان دارد. ورودی خانه حاج ملک ( هتل رستوران سنتی ) میبد ، درب چوبی بزرگی رو به هشتی است که با گذر از آن به یک دالان خاطره انگیز می رسد. حیاط این خانه، سرپوشیده با یک حوض آبی گرد در وسط است که تخت های سنتی اطراف آن، کافی شاپی دلنشین را بوجود آورده اند. این خانه شاهانه با اتاق های گنبدی، گچبری ها و کفپوش های سنتی در کنار تجهیزات مدرن، سنت و مدرنیته را در هم آمیخته است. خانه حاج ملک میبد ۱۹ اتاق با ۲۲ تخت به همراه یک شاه نشین زیبا نیز دارد که بادگیر زیبای خانه بر فراز آن قرار گرفته است. هتل رستوران سنتی حاج ملک میبد با شماره ثبتی ۱۵۱۰۵ در آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

هتل سنتی حاج ملک میبد ، به اماکن تاریخی و دیدنی میبد نظیر نارین قلعه، برج کبوترخانه، چاپارخانه، شاهراه باستانی ری، مسجد جامع، موزه زیلو و پلاس میبد ، موزه مردم شناسی و ... نزدیک می باشد.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و رزرو به صفحه هتل حاج ملک میبد مراجعه کنید.

بهترین هتل های میبد

خانه گلشن میبد

خانه گلشن میبد خانه ای 880 متری در محله مهرجرد میبد و متعلق به دوره ای بین صفویه و قاجار است که در سال ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۸۷۷ به ثبت فهرست آثار ملی ایران رسیده است. هتل رستوران گلشن میبد ۲ خانه و ۲ حیاط اندرونی و بیرونی با ورودی های مجزا دارد. حیاط اندرونی خانه گلشن میبد نیز دارای ۲ ایوان با ۲ اتاق، ۲ راهرو و ۲ بادگیر می باشد که یکی از این بادگیرها در شمالی ترین قسمت ایوان با یک دریچه چوبی متصل به زیرزمین قرار دارد. تالار، رستوران، کافی شاپ و چایخانه سنتی خانه نیز در این حیاط واقع شده اند. در حیاط بیرونی هم یک حوض مستطیل شکل، یک اتاق شاه نشین و زیرزمینی در زیر شاه نشین قرار گرفته و همچنین در سمت دیگر حیاط، یک اتاق معمولی با یک اتاق ۳ دری می باشد. هتل رستوران سنتی گلشن میبد ، ۶ سوییت vip با ۲۲ تخت، رستوران و یک کافی شاپ نیز دارد.
جاذبه های نزدیک به خانه گلشن میبد ؛ نارین قلعه، برج کبوترخانه، موزه مردم شناسی ، بافت تاریخی میبد، یخچال میبد ، مسجد جامع و ... هستند.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و رزرو به صفحه هتل گلشن میبد مراجعه کنید.

بهترین هتل های میبد

اقامتگاه بوم گردی عطار میبد

اقامتگاه بوم گردی عطار میبد خانه ای 200 ساله معروف به خانه وکیل در دل کویر میبد واقع شده است. دالان زیبای خانه عطار میبد، اولین نقطه دیدنی این خانه است که شما را به سمت حیاطی باشکوه با حوض و باغچه هایی پر گل سوق می دهد. تالار خانه در سمت چپ قرار گرفته که یک بادگیر بلند بالای فعال در درون آن نیز خودنمایی می کند. این بادگیر راهی به 2 اتاق اطراف تالار اقامتگاه عطار میبد دارد که هوای گرم تابستان کویری را به نسیم خنک بهار تبدیل می کند. این اقامتگاه دارای 6 اتاق و یک دورمیتوری سنتی می باشد که 4 تخت و چندین سرویس کف خواب دارد. 
جاذبه های گردشگری و اماکن تاریخی نزدیک به اقامتگاه بومگردی میبد ؛ برج کبوترخانه ، نارین قلعه ، یخچال میبد ، موزه مردم شناسی میبد ، روستای مزرعه کلانتر میبد ، بافت تاریخی میبد ، مسجد جامع میبد ، کاروانسرای شاه عباسی میبد و ... هستند.

بهترین هتل های میبد

اقامتگاه بوم گردی وستا میبد

اقامتگاه بوم گردی وستا میبد اولین اقامتگاه بومگردی میبد و روستای زرتشتی نشین مزرعه کلانتر می باشد. این روستا، در ایام خاص مراسم ویژه ای دارد که مردمانش با پوشیدن لباس های محلی و تدارک میوه ‌هایی نظیر هندوانه، انار، سیب،  انگور، خربزه و تنقلاتی همچون آجیل، شیرینی و شربت تا پاسی از شب به جشن و شادی می‌پردازند و شب تا صبح را هم به نیایش مشغول می شوند. هتل بوم گردی وستا میبد دو بخش مرکزی از قبیل خانه نقلی ویژه مهمان ها و 4 اتاق تو در تو با 7 تخت جهت اقامت مسافران دارد که این بخش اقامتگاه مستقل و مجهز به آشپزخانه و سرویس بهداشتی ( ایرانی و فرنگی ) و حمام مشترک می باشد.
اقامتگاه بومگردی وستا میبد به جاذبه های گردشگری و اماکن تاریخی نارین قلعه ، بافت تاریخی میبد ، برج کبوترخانه ،  یخچال میبد ، مسجد جامع میبد ، موزه مردم شناسی میبد و ... نزدیک است.

بهترین هتل های میبد

اقامتگاه بوم گردی عمه رباب میبد

اقامتگاه بوم گردی عمه رباب میبد ، خانه باغی با بیش از یک قرن قدمت است که پیرزنی مهربان و روستایى آن را اداره می کند. این باغ بزرگ 2000 متر مربع و خانه اقامتی داخل آن 400 متر می باشد. فاز اول این اقامتگاه با ۴ اتاق آماده شده که یک اتاق آن، سوئیتی مجهز به حمام و دستشویی می باشد ولی دیگر اتاق ها باید از حمام و سرویس بهداشتی عمومی داخل حیاط استفاده نمایند. دو اتاق اقامتگاه عمه رباب میبد ، گچ کارى شده و دو اتاق دیگر بسیار ساده و از سنگ و گل با سقف خشتی هستند. اقامتگاه بوم گردی عمه رباب میبد یک اتاق بزرگ پذیرایی نیز دارد که مخصوص سرو غذا می باشد. غذاهایی سنتی که همراه با انواع نان های محلی و تازه پخت، در هر وعده غذایی آماده می شود.

بهترین هتل های میبد

اقامتگاه عمه رباب میبد به برخی از مکان های تاریخی و جاذبه های گردشگری میبد نظیر خانه گلشن میبد ، برج کبوترخانه ، خانه سالار میبد ، نارین قلعه ، کاروانسرای شاه عباسی میبد و ... نزدیک می باشد.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر  و رزرو اقامتگاه به صفحه بوم گردی های میبد مراجعه کنید.

اگر تمایل دارید که بیشتر درباره آثار گردشگری میبد بدانید به صفحه جاهای دیدنی میبد مراجعه کنید.

برای گشت و گذار در شهر تاریخی میبد می توانید از تور یک روزه میبد و چک چک استفاده کنید و از قدم زدن در دل تاریخ لذت ببرید.


پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi