https://gotoyazd.com

با ما تماس بگیرید : +98 (35) 3728 3090

رزرو هتل یزد

هتل ارگ جدید یزد

موزه مردم شناسی میبد

صفحه اصلی  »  دیدنی های یزد  »  موزه های دیدنی یزد  »  موزه مردم شناسی میبد
شهر : میبد
آدرس : یزد، شهرستان میبد، میدان هلال احمر، جنب کتابخانه مجموعه فرهنگی امام صادق، موزه مردم شناسی میبد
نوع جاذبه گردشگری : فرهنگی
ساعت بازدید : صبح ها 8:30 تا 13
روز بازدید : همه روزه
هزینه بلیط گردشگران ايرانی : 2500 تومان
هزینه بلیط گردشگران خارجی : 150,000 IRR

موزه مردم شناسی میبد

موزه مردم شناسی میبد

موزه مردم شناسی میبد با وسعت 1000 متر، متعلق به آقای عطاری و وابسته به مجموعه فرهنگی امام صادق (ع) است که در بلوار قاضی میرحسین میبد قرار دارد. این مکان تاریخی و اختصاصی پس از مجهز شدن در سال 1375 افتتاح شد. موزه مردم شناسی عطار میبد ؛ این مجموعه ارزشمند با تلاش برخی از اعضا این مجموعه و علاقمندان میراث باستانی کشور و همکاری مردم آماده و به بهره برداری رسیده است.

موزه مردم شناسی میبد

آثار موزه مردم شناسی میبد

موزه مردم شناسی میبد در واقع مجموعه ای از 6 موزه است که بیش از 5000 لوازم و اشیا تاریخی بی نظیر و مربوط به فرهنگ و سنن زندگی مردم شهرستان میبد در این موزه قرار دارند که شامل انواع نسخ و کتب خطی، عکس، عتیقه، مسکوکات و اسکناس های تاریخی، زیلو، دست افزارهای مختلف، سنگ نبشته ها و نقش نگاره ها و انواع سفالینه می شوند. شاخص و خاص ترین اشیا موجود در موزه مردم شناسی میبد: زیلو، سکه های دوره هخامنشی و قطعات سفالینه با قدمتی بیش از چهار هزار سال است که مربوط به دوره سلوکیان می شود.

موزه مردم شناسی میبد

شهرستان میبد

شهرستان چند هزار ساله میبد با مساحت 1276 کیلومتر مربع در 50 کیلومتری شمال غربی یزد واقع شده است. شهرستان میبد از شمال و شمال به شهرستان اردکان، از غرب و جنوب به شهرستان صدوق محدود می‌شود. تاریخ نگاران، نام میبد را تغییر یافته کلمه موبد از شاهان ساسانی و بانی میبد یا اختصار واژه میبدار از سرهنگان یزدگرد می دانند. میبد با بافت تاریخی خود، نمونه ای از نادر شهرهای باستانی ایران است.

جاذبه های تاریخی و گردشگری شهرستان میبد شامل مکان های زیر می شود؛ مسجد جامع میبد ، آب انبار کلار، چاپارخانه، کاروانسرای شاه عباسی، زیارتگاه خدیجه خاتون، یخچال خشتی، مسجد جامع بفروئیه، آسیاب دو سنگی محمد آباد، برج محمود آباد، برج کبوتر خانه ، موزه مردم شناسی ، قلعه بارجین و کهن دژ نارین قلعه ...

ما در صفحه دیدنی های میبد درباره جاذبه های این شهر صحبت کرده ایم .

موزه مردم شناسی میبد

 برای اطلاعت بیشتر درباره موزه مردم شناسی میبد با پشتیبان آنلاین رادینا تماس بگیرید.

پشتيبان آنلاين سايت
پرسش و پاسخ


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید


جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
ENamad logo-samandehi